Uvažujete nad novým mrazákem? Vyberte ho podle toho, jak velké množství potravin chcete skladovat

Při úvahu tohoto spotřebiče musíte vzít především v úvahu své běžné spotřebitelské zvyklosti. Patříte k rodinám, které rády dělají velké nákupy, nebo potřebujete zamrazit jen „sem tam něco?“ Týká se vás bohatá sezónní úroda, či dáváte přednost nabídce supermarketů? To vše o koupi vašeho budoucího mrazáku rozhodne.

V zásadě existují tři typy mrazáků pro domácnost. A jak se rozhodnout pro jeden z nich? S tím vám právě dnes poradíme.

Řešení dva v jednom

Nemáte doma právě příliš místa a na velké nákupy nebo zahrádkaření vás neužije? Pak se vám nejspíše bude hodit lednice kombinovaná s mrazákem. Chtějte tu se dvěma chladícími okruhy, jež vám umožní samostatně regulovat teplotu v obou prostorách. Velikost pak volte podle toho, kolik potravin chcete uskladnit. Pamatujte však na to, že ani opravdu velkou lednici nelze z důvodu úspory místa doslova namáčknout na zeď, bude se totiž přehřívat (výjimku tvoří některé typy se speciálně zabudovanou ochranou pro tento případ).

Šuplíkový mrazák může mít velikost lednice

Nepotřebujete mít zamrazené potraviny uskladněny přímo v kuchyni, či zkrátka poptáváte něco víc než běžnou velikost mrazáku? Pak vsaďte na ten šuplíkový – rozměry můžete volit zcela podle sebe, stejně jako objem šuplíků. A dokáže vám vytrhnout trn z paty i v případě velkých výzev.

Pultové mrazáky se hodí především do sklepa

Naším poslední typem jsou mrazáky, jež se jednoduše otevírají svrchu. Můžete je znát nejspíše z obchodů, ovšem existují i ve verzi pro domácí použití. Jejich provoz je nejdražší a pro jejich umístění potřebujete opravdu velké množství místa. Ovšem pořízení těchto pomocníků rozhodně stojí za to, jestliže chcete své zásoby domácí zeleniny, ovoce nebo třeba masa svěřit do té nejlepší péče. Tady totiž zůstanou jako čerstvé po velmi dlouhou dobu. Jde tedy o investici, která se rozhodně vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *