Navštivte České Budějovice a jejich okolí – nebudete litovat

Také patříte mezi skutečné milovníky tuzemské dovolené? Pokud ano, jistě máte celou řadu svých oblíbených lokalit. Jednu takovou máme i my, a to konkrétně České Budějovice a jejich okolí. Oblast totiž nabídne vše od zajímavé historie a architektury, až po nádhernou přírodu. A jelikož jeden den k návštěvě nikdy nestačí, je vhodné zajistit si předem i ubytování České Budějovice. Dobrou volbou může být Penzion U Cara, který nabídne vše, co tuzemský cestovatel očekává. Od komfortně vybavených pokojů, až po příjemnou restauraci.

Jaké krásy region nabídne?

Jedete-li do této oblasti poprvé, přinášíme vám několik tipů na místa, která byste rozhodně neměli vynechat. Výchozím bodem by určitě mělo být historické centrum města s dominantou, kterou je Černá věž, která poskytne dokonalé výhledy do okolí. A i to vás uchvátí svou krásou, ať už v podobě města, kterým je Český Krumlov, nebo neméně zajímavým městem Hluboká nad Vltavou.

V prvním jmenovaném vás čekají romantické uličky, příjemná historické atmosféra, grafitový důl, ale také světový unikát – divadlo s otáčivým hledištěm. Hluboká nad Vltavou poté nabídne:

  • Novogotický zámek Zlatá Koruna
  • Zajímavou zoologickou zahradu
  • Cisterciácký klášter

Řada stezek pro cyklisty i pro pěší

Poznávat lokalitu samozřejmě nemusíte jenom svým vozem či veřejnou dopravou, ale i pěšky nebo na kole. V takovém případě se opravdu hodí mít kde po náročném dni složit hlavu. A právě zmíněný penzion České Budějovice vám ono útočiště nabídne.  A to jak pro páry, tak samozřejmě i rodiny, s jistotou maximální kapacity 16 míst.

V rámci služeb nechybí ani čisté sociální zařízení, vybavená kuchyňka, pohodlný nábytek a těm, kteří potřebují být neustále online, je samozřejmě k dispozici i Wi-Fi. Velkým plusem je určitě právě dostupnost do centra nebo také příjemné okolí v blízkosti zeleně a místních rybníků. Jako perfektní výchozí bod, ale i místo vašeho relaxu skvělá volba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *