Sezóna klíšťat začíná aneb pozor na klíšťata

Znáte to, ráno vyrazíte s rodinou do lesa, večer se sprchujete a zjistíte, že na sobě máte nejméně tři klíšťata. Léto není jen období radovánek, slunce, vody a dovolených, léto je bohužel i obdobím klíšťat, se kterými by si člověk neměl jen tak zahrávat. Otázkou není, jak se ta klíšťata na vás dostala a jak to že na vás vůbec šla, když jste se postříkali repelentem. Vaše otázka by měla znít, jak se toho nepříjemného tvorečka, který na vás parazituje, zbavíte. Pojďme se tedy podívat, jak na odstranění klíštěte.

Teplé počasí a hlavně léto je obdobím, které bývá spojováno se sezónou klíšťat. Klíšťata samozřejmě nejsou něčím neobvyklým. Snad každý z nás se s nimi již někdy setkal. Na druhou stranou neobvyklé jsou rady, které nám říkají, jak se klíštěte zbavit, a které se v podstatě rok od roku mění. Ještě před pár lety se říkávalo, že se má klíště zadusit v oleji či v sádle. V dnešní době se však tento postup nedoporučuje. Jak tedy klíště vyndat a zabránit tak infekci?

Řešení zvané Ixoderm

Naštěstí byl vytvořen přípravek Ixoderm. Jedná se o účinný přípravek určený k rychlé paralyzaci přisátého klíštěte. Díky němu znehybníte a usmrtíte každé klíště, které si na svém těle odnesete z lesa domů. S přípravkem Ixoderm nebude problém klíště následně bezpečně odstranit. Výhodou tohoto přípravku jsou jeho dezinfekční účinky, které zabrání vzniku infekce v místě, kde bylo klíště přisáté.

Výhody a účinky Ixoderm

Ixoderm přináší odpověď na dosud nezodpovězenou otázku, jak odstranit již přisáté klíště. Zapomeňte konečně na věčné a nekonečné diskuze o tom, zdali se má klíště spíše vyšroubovat, vyviklat či dokonce vytrhnout. Včetně bezpečného odstranění vám Ixoderm přináší i další výhody. Díky přípravku klíště nejen znehybníte, ale také usmrtíte, takže již nebudete muset podstupovat nepříjemné rozmačkávání klíštěte či jeho splachování do odpadu. Ixoderm řeší danou situaci rychle, efektivně a hlavně bezpečně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *