Vybíráme zahradní nábytek v 5 jednoduchých krocích

Pokud vlastníte rodinný domek, s největší pravděpodobností nyní trávíte každou volnou chvilku úpravou zahrady. Sčítáte škody, které zima napáchala a po dlouhé zimě na sluníčko vynášíte zahradní nábytek, který vám bude na zahrádce dělat milou společnost po celou sezónu. Pravděpodobně ale dříve nebo později dospějete do fáze, kdy bude potřeba stávající zahradní nábytek vyměnit za nový. Pro tyto případy jsme pro vás připravili dnešní článek, v němž prozradíme, jak vybrat nábytek na zahradu v 5 jednoduchých krocích.

Krok č. 1 – Zvolte materiál, na který se můžete spolehnout

Padne vaše volba na dřevo, kov nebo plast? Dřevo působí velmi elegantním, ba dokonce luxusním dojmem, ale je potřeba dbát na jeho pravidelnou údržbu. Plast je prakticky bezúdržbový, na zahradě ale nepůsobí tak elegantně, jako dřevo. V případě kovu je opět kladen velký důraz na jeho pravidelnou údržbu a odradit vás může i vyšší cena.

Krok č. 2: Slaďte se

Při výběru konkrétních kousků nábytku mějte na paměti, že by spolu vzájemně měly ladit. Vyhněte se proto řešení „každý pes, jiná ves“, ale slaďte nábytek v jednotném stylu. Pokud jste vybrali lavičku a stůl ze dřeva, zahradní slunečník by měl mít opět dřevěné tělo, nikoli plastovou konstrukci. To samé platí v případě dalších materiálů. I zde totiž platí staré známé pravidlo – méně znamená více.

Krok č. 3: Nakupujte u prověřených prodejců

Pokud chcete, aby vám zahradní nábytek dělal radost po dlouhou dobu, vybírejte jej pouze u ověřených prodejců a výrobců. Vyhněte se naopak nápadně levným kouskům, které nebudou mít s kvalitními výrobky nic moc společného, a raději si za zahradní nábytek nějakou tu korunu připlaťte. Prvotní investice se vám totiž v průběhu let vrátí.

Krok č. 4: Vylaďte detaily

Aby byl výsledek dokonalý, zaměřte se na detaily. Zahradní lavičky a stoličky doplňte o stylové podušky a sedáky, na stůl rozprostřete hezký ubrus a slavnostní tabuli doplňte třeba čerstvými květy z vaší rozkvetlé zahrádky.

Krok č. 5: Nezapomínejte na pravidelnou údržbu

Ať už zvolíte ratan, kov, plast, beton nebo dřevo, mějte na paměti, že nábytek bude potřeba pravidelně ošetřovat a udržovat. Každý materiál vyžaduje jinou formu údržby, což zohledněte již při samotném výběru a nákupu.

Jeden myslel na “Vybíráme zahradní nábytek v 5 jednoduchých krocích

  • 28 července, 2017 (9:53 am)
    Trvalý odkaz

    Šikovné rady, ale mohli jste dát konkrétní doporučení, jaký nábytek vybrat. Já jsem si v minulosti koupila dřevěný a bohužel vydržel na zahradě jen krátce. Teď mám pár měsíců sestavu nábytku z ratanu odsud http://i-market.cz/104-zahradni-nabytek , tak doufám, že vydrží déle. Zatím vypadá jako nový, tak věřím, že to bude v pohodě.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *