5 tipů, kam vyrazit na magnetický lov – magnet fishing

Nalezení pokladu v dětství lákalo snad každého kluka i holku. Teď je konečně doba si to splnit. Jen se asi nebude hned jednat o zlaťáky. Ale jednou se vám něco cenného třeba najít podaří. Vyrazte k rybníku nebo řece a zkuste štěstí tam. Se silným neodymovým magnetem vám to půjde lépe. Přečtěte si, jak magnetický lov vypadá.

Stojíte na břehu, v jedné ruce držíte magnet, ve druhé pevné lano, ke kterému je magnet přivázaný. Magnet hodíte do vody. Táhnete směrem k sobě ke břehu a pak magnet na laně vytáhnete z vody.

Přicvaklo se k magnetu něco? Pokud ne, zkuste to znovu a znovu. Takhle nějak vypadá zábava zvaná magnet fishing neboli magnetický lov či rybolov.

Stačí vám na to jen silný neodymový magnet pro magnetický lov s okem a pevné lano. Další výbava není potřeba. Avšak hodí se i nějaký kýbl na nálezy, ochranné rukavice, antibakteriální gel na ruce, časem i hák s pomocným lanem.

Staré šrouby, kola, disky a třeba i moped

Podle toho, kam vyrazíte, budete z vody „poklady“ vytahovat. Někdy to budou jen železné nebo ocelové dráty, jindy zase disk kola od auta, pohozený bicykl, možná i utopený moped.

Třeba se jednou dočkáte chvíle, kdy se k magnetu přicvakne nádoba s mincemi, anebo do vody zahozená zbraň. V takovém případě raději volejte policii, jelikož nález střeliva může být nebezpečný.

Odpočinek v přírodě

I když zrovna nic zajímavého nenajdete, přesto je magnet fishing skvělým relaxem v přírodě, během kterého zažíváte okamžiky napětí a dobrodružství. Jako kdysi hrdinové ze ztracené archy.

Kam pro další info, výbavu, návody a rady pro magnetický lov?

Potřebné informace, tipy a rady na lov najdete na speciálním webu magnet-fishing.cz

Vhodné silné magnety pro magnet fishing s okem i pevné lano pro magnetický lov seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Důležité je zamířit na správné místo

Aby se vám magnetický lov dařil lépe, připojujeme 5 tipů, kam za dobrodružstvím vyrazit. Skoro nic nenajdete u řeky na opuštěném místě. Je lepší vyrazit tam, kde to lidé více navštěvují:

1) městské potoky, říčky a strouhy,

2) hráze rybníků a nádrží,

3) řeky poblíž mostů,

4) přístaviště a mola,

5) břehy jezer, písníků, kde se lidé koupají,

Dejte pozor na různá omezení pro magnet fishing. Zhlédněte tipy a rady, jak pomocí magnet fishingu lovit poklady i nač si dát pozor, na webu magnet-fishing.cz

Příjemný lov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *