Elektrokoloběžky se těší stále větší oblibě. Ušetřit s nimi můžete čas i peníze

Pokud hledáte opravdu efektivní dopravní prostředek do města, je jím zaručeně elektrokoloběžka. Jejím prostřednictvím se můžete snadno a rychle přesunout z jednoho místa na druhé mnohem rychleji, než kdybyste využili klasické způsoby dopravy. Běžně vás tak nezdržují žádné dopravní zácpy, přecpané MHD či dopravní špička v ranních hodinách.

Jízda na elektrokoloběžce je pohodlná a plynulá

Pohyb po městě může být někdy i pořádně složitý, a to zejména v rušných hodinách, kdy se po komunikacích pohybují stovky automobilů. V takovém případě vám bohužel nepomůže ani jinak fungující MHD, které navíc nenabízí nejlepší zážitky z jízdy. Právě proto se elektrokoloběžka stává jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků, jehož prostřednictvím se můžete po městě pohybovat rychle a plynule.

Zkušenosti většiny uživatelů mluví za sebe – velká část z nich sama uznává, že díky elektrokoloběžce ušetřila nejen čas, ale i peníze. Provoz elektrokoloběžky vás totiž bude stát mnohem méně než údržba klasického automobilu či dokonce pravidelná jízda MHD. Jediné, na co musíte myslet je dostatečné nabití baterie a dodržování základních pravidel při pohybu na cyklostezkách – konkrétně se jedná o stejná pravidla platná pro cyklisty.

U většiny modelů není nutné vlastnit řidičské oprávnění

S popularitou elektrických koloběžek se začala měnit i tuzemská legislativa, která nahlíží na určité modely koloběžek jako na mopedy. U nich je však nutné disponovat platným řidičským oprávněním pro motocykl a také povinným ručením. Na trhu jsou naštěstí dostupné zejména elektrické koloběžky s omezenou rychlostí na 25 km/h, u nichž není stanovena povinnost předložení řidičského průkazu.

S takový limitem si navíc bohatě vystačíte během jízdy po městě – vyšší rychlost by pro vás představovala pouze větší riziko kolize s chodcem či jiným dopravním prostředkem. Vyšší limity se vyplatí zpravidla u terénních koloběžek, které pro zvládnutí náročnějšího terénu potřebují větší výkon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *