Jak se připravit do školy, aneb co bude váš malý školák potřebovat

Ať už bude vaše dítko nastupovat do první třídy, nebo již máte dítě školou povinné, či jste dokonce vy sami studentem například vysoké školy, pravděpodobně neustále pro své dítě nebo sami pro sebe sháníte sešity, tužky, papíry a jiné školní potřeby. Studium si vyžaduje kvalitní přípravu a plnění domácích úkolů i kvalitní pomůcky, s kterými se vše zvládá snáz.

Školní batoh nejen pro prvňáčka

V okamžiku, kdy se vaše dítě chystá do první třídy, bývá jedním z nejtěžších úkolů pořízení školní aktovky. Řekněme si to na rovinu, dnešní děti si jen tak do něčeho nenechají mluvit. Děti chtějí aktovku, která by se jim líbila. Chtějí svoje superhrdiny, princezny a oblíbené barvičky.

Rodiče malých školáčků mají na školní batohy svých dětí daleko jiné požadavky. Pro rodiče je v první řadě důležité zdraví jejich dítěte. Školní aktovka by proto neměla být vybírána jen podle ceny a vkusu dítěte, ale i podle kvality, výšky, věku a tělesné konstrukce školáčka. Chcete přeci, aby vaše dítě svůj školní batoh uneslo a neničilo si přitom záda. To znamená, že důležitým aspektem při výběru aktovky je také to, aby aktovka vyhovovala tvarování páteře.

Škola není jen teorie

Škola však není jen o učení teorie, matice a češtině, ale také o zábavě, výtvarné výchově a tělocviku. To znamená, že váš malý či velký školák nepotřebuje jen školní penál, desky, sešity, pera, učebnice a další nutné potřeby jako jsou: pastelky, vodovky, temperky, cvičky, tepláky a jiné, pro dítě mnohem lákavější školní potřeby.

Prvňáček potřebuje více

Každá školní třída si vyžaduje jiné školní potřeby. Na druhou stranu nejspecifičtější pomůcky si vyžadují prvňáčci. Pokud se vaše dítko chystá do první třídy, připravte se na to, že včetně výše uvedených pomůcek bude váš malý školáček potřebovat i desky na číslice, desky na abecedu, stíratelné tabulky, úkolníček a mnoho dalších specifických potřeb.

Jeden myslel na “Jak se připravit do školy, aneb co bude váš malý školák potřebovat

  • 11 července, 2015 (12:42 pm)
    Trvalý odkaz

    Momentálně vše připravujeme pro prvňáčka, člověk by neřekl, co vše je potřeba zařídit, nakoupit. 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *