K narozeninám darujte splněné sny

Vždycky jsem si zakládala na tom, že dávám originální a nijak přehnané dárky. Vždycky jsem je chtěla i originálně zabalit. Chápu, že když dáváte manželovi pod stromeček deset dárků nemohou být všechny originální, ale určitě by se tam měl najít alespoň jeden, který takový bude, na který bude vzpomínat a bude osobní. Chápu, že tatínkové potřebují slipy a ponožky, ale tím jim oči radostně nerozsvítíte.

Originální a osobní dárek nemusí nutně stát několik tisíc, mnohdy nemusí stát ani korunu, stačí jen nápad a někdy i trocha práce. Nepreferuji prsteny a zlaté šperky, ty podle mě osobní nejsou, je třeba přijít na něco, co si budou navždy pamatovat. Někdy totiž stačí jen vaše rozhodnutí.

Dárky pro děti

Pro děti nebývá rozhodování složité. Většinou si samy Ježíškovy napíšou, co by chtěly pod stromeček. U nich je to jiné, oni si navíc těch příliš osobních dárků ještě moc vážit nedovedou. Tady jasně vede jojo, Bakugan, Gormiti, Spiderman a případně Barbie. K tomu přihodíme potřebné oblečení.

Letos náš pětiletý nutně potřebuje Bakugany a vzhledem k tomu, že už vyrostl ze všech pyžam, volila jsem jasnou cestu. Koupila jsem pyžamo s Bakugany.

Son Father Family Happiness  - JRAQUILES / Pixabay
JRAQUILES / Pixabay

Manželův splněný sen

„Manželovým“ životním snem je stavět dům. Ani pořádně nevím, zda je jeho snem výsledek, že budeme bydlet ve svém domě, nebo to, že se sám bude patlat v maltě. Nicméně mi vyčítá, že s ním nechci stavět a pořád opakuje, že není ani kde. Neotálela jsem a koupila mu zednickou lžíci, na kterou jsem mu napsala vzkaz: „Pro splnění tvého snu“. K tomu jsem mu vytiskla certifikát, že mu bylo uděleno stavební povolení a může se začít realizovat na pozemku číslo 486.

Pozemek jsem nekoupila, to by bylo příliš nákladné. Je to stavební parcela mých rodičů, kteří ho využívají pouze jako zahradu. Stálo mě to pouze velké úsilí dohodnout se s rodiči, 29 Kč za zednickou lžící a několik stovek za vytištění plachty, protože jsem zvolila netradiční formát široký téměř metr. Věřím, že odměnou mi bude štěstí, které uvidím v jeho očích.

Babičky a maminky

Vím, že babičky a maminky se rády dojímají obzvlášť, když už mají dospělé děti. Dárek pro maminky mě stál asi nejvíc práce. Vytvořila jsem prezentaci z našich fotografií, jak šel čas od dětství až do dospělosti. Podkreslený dojemnou hudbou, kde se zpívá, že své mámě chci říct díky.

Maminky rády vzpomínají na dětství svých dospělých dětí. Prezentaci jsem vypálila na DVD, vytiskla k tomu vhodný obal a každé k tomu ještě přibalila balíček kapesníků. Jak znám svou mamku, jistě se neubrání slzám dojetí. To bude moje odměna za vánoční dárek.

Lord dědeček

Pro dědečky bývá nejsložitější rozhodování. Bačkory, ponožky a svetry už mám nakoupené, ale dlouho jsem uvažovala nad tím osobním originálním dárkem. Tady jsem sáhla po dražší variantě, vyrobit jsem nic nedokázala. Nevěděla jsem co. Zjistila jsem, že prodávají šlechtický titul. Ve Skotsku totiž každý majitel půdy získává automaticky titul šlechtice.

Vzpomněla jsem si, jak můj tatínek miluje historické filmy a jistě si mnohokrát představoval jaké by to bylo být lordem. V jednom českém obchodě se dá zakoupit certifikát, který vám zprostředkuje koupi pozemku ve Skotsku. Je pravda, že jde o půdu ve velikosti asi 15 centimetrů čtverečních, ale přesto to půda je a obdarovaný se stává skotským lordem.

Rodiče a prarodiče

Když jsem se vdávala poprvé před mnoha lety, neměli jsme s bývalým manželem moc peněz. Byli jsme hodně mladí, i když už jsme měli malého synka. Vymyslela jsem, možná ne moc originální, dárek pro naše blízké. Nechali jsme vytisknout svatební oznámení a strčili jej do obálek pod stromeček. Náš synáček oznamoval, že jeho maminka a tatínek se budou brát.

A co pro mě?

Netoužím po tom, abych dostávala drahé dary, nestojím o šperky za tisíce korun. Jediné, co chci, abych viděla tu radost v očích všech, které jsem obdarovala. Přesto je tu jedno mé skryté přání, které vím, že by mě velmi potěšilo. Dárek, na který bych do smrti nezapomněla. Můj „manžel“ totiž ještě není mým manželem. Možná jsem staromódní, ale vím, že kdyby přede mě poklekl a požádal mě o ruku byla bych dojatá k slzám.

Family Kids Happiness Mom Baby  - Екатерина1313 / Pixabay
Екатерина1313 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *