Ovládnout úklid domácnosti přes váš mobil? Není nic jednoduššího

Domácí práce jsou rutinou, která není všeobecně moc oblíbená. Těžko bych kolem sebe našla kamarádku, která se těší, jak si doma napustí kbelík vody a půjde vytírat. Rozehřát své unavené tělo zajdeme mnohem raději do sauny než k žehlicímu prknu a mytí nádobí nám taky nedokáže rozzářit den.

Jsou to ale činnosti, které je nutné doma udělat. Proto už při zařizování domu či bytu hledáme vhodné pomocníky, kteří nám tuto práci usnadní. Výběr myčky, žehličky a pračky je již běžnou záležitostí. Oproti tomu relativně novými pomocníky jsou robotické vysavače.

Co Vám váš robot – vysavač dokáže nabídnout?

Robotický vysavač má v sobě zabudovanou navigaci a sám se orientuje v prostoru. Díky navigačnímu systému nepřejíždí opakovaně stejná místa a tím dokáže zkrátit dobu úklidu na minimum. Jednotlivé vysavače si poradí se všemi podlahovými krytinami i s členitými prostory, dokáží také překonat dveřní prahy. Po skončení práce se tento chytrý úklidový robot vrátí do své nabíjecí stanice, aby doplnil energii na další akci.

Na trhu jsou k dostání už i kombinované stroje, které umí nejen vysávat, ale i vytírat. Robot bývá vybaven dvěma zásobníky, díky kterým si poradí se suchým i mokrým úklidem. Dle vašeho uvážení můžete na vysavač připevnit jen nádobu, která posbírá vysáté nečistoty nebo ji vyměnit za kombinovanou nádobu, který má zásobník i na vodu.

V poslední době se neustále zmiňují dezinfekční prostředky a boj proti všem možným virům. I nad tímto problémem můžete lehce vyzrát, pokud přidáte do zásobníku na vodu vhodnou dezinfekci a pošlete robota vytírat. Vaše podlahy budou dokonale čisté.

Robot Vacuum Cleaner Robot Machine  - NickyPe / Pixabay
NickyPe / Pixabay

Zapnout mobil a vysáváme

Většinu robotů je možné ovládat přes aplikaci, která je v češtině a zdarma dostupná pro iOS a Android. Pomocí této šikovné aplikace můžete naplánovat úklid kdykoliv a odkudkoliv si jen vzpomenete. Zároveň lze sledovat, jak a kde zrovna robot uklízí. Můžete tím pádem být v práci nebo sedět s kamarádkou u vína a přitom doma uklízet. Tento způsob ovládání není ale podmínkou. Využit jde i dálkový ovladač nebo manuální zapnutí stroje.

Koberec nebo tvrdá podlaha? Nic není problém

Vašeho pomocníka budete vybírat také dle toho, jakou podlahovou krytinu doma máte. Pro úklid koberců se využívají spirálové kartáče opatřené štětinami a např. gumovými lamelami. Na tvrdé podlahy je zase vhodnější měkký povrch s jemnými vlákny, které dokáží zachytit i miniaturní částice nečistot. Tím dosáhneme efektivního a šetrného úklidu bez škrábanců na podlaze.

Speciálně upravené kartáče s gumovými lamelami jsou zase vhodné pro ty, kteří mají doma nějakého čtyřnohého mazlíčka. Sami si dokážete představit, že v takové domácnosti je nutné srst důkladně odstraňovat.

Některé vysavače jsou určeny na ten či onen povrch, u jiných je v základní sadě kombinace více druhů kartáčů, které se mění dle potřeby.

Robot na zkoušku

Pokud upřednostňujete osobní kontakt, můžete vyrazit pro vysavač do některého z obchodů. Je-li Vám milejší nakupování přes internet, tak i tady můžete využít rad odborníků a vznést všechny své konkrétní dotazy. Specializované e-shopy jsou na vaše otázky připraveny a tým odborníků vás dokáže nasměrovat přesně k tomu výrobku, který Vám bude vyhovovat. Nebojte se proto těchto služeb využít.

Obchody nabízí také možnost zapůjčení robotických vysavačů na zkoušku. Většinou se jedná o zapůjčení na 1-2 dny, kdy zkusíte, zda Vám bude stroj vyhovovat. Po této době můžete přístroj vrátit a zaplatit půjčovné bez nutnosti zakoupení. Pokud si však vysavač zamilujete a rozhodnete se pro jeho nákup, většina prodejců Vám žádné půjčovné nebude účtovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *