Zahrada si zaslouží péči i v zimě

Poslední dny se nesou v duchu ledového sevření. Zima již konečně udeřila opravdovou silou, jež jí byla propůjčena. Co to pro nás znamená? Zmrzlé nosy a zamrzlé motory aut. Co to však znamená pro naši zahrádku? Pohodový a klidný spánek, ke kterému můžeme přispět i my sami správnou péčí. Jak své zahradní okrase během zimy ulehčit a dopřát ji potřebný komfort? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Na co v žádném případě nezapomenout?

Přesvědčte se, že jste veškeré rostliny a keře důkladně zabalili do chvojí nebo materiálů určených k ochraně před holomrazy. Kmeny stromů, ba i kmínky keřů, je vhodné před zimou nabílit, což má zajistit ochranu proti změnám počasí, v jejichž duchu se letošní zima nese. Kromě toho také nezapomeňte na regulaci sněhové pokrývky na rostlinách a keřích. Příliš těžký sníh totiž může jednotlivé stonky a větvičky nevratně poškodit. Túje, tisy, jalovce nebo cypřiše je vhodné zajistit proti tzv. „rozklesání“ svázáním. Pokud je součástí zahrádky skalka, pak i ji věnujte pozornost, co se regulace sněhové pokrývky týče.

Sněhové frézy přijdu vhod

A u této regulace ještě chvíli zůstaneme. Ať již bydlíte v menším rodinném domku nebo na rozlehlém statku, sněhové frézy s největší pravděpodobností patří k vaší povinné zimní výbavě. Pokud jste však zapomněli na jejich důkladnou revizi před zimou, během plánované redukce sněhu na vás může čekat nemilé překvapení. Proto je důležité sněhové frézy, vysavače listí i další druhy zahradní techniky podrobit důkladné servisní kontrole ještě před plánovaným použitím.

Nechte si zkontrolovat zahradní techniku u profesionálů

Na servis zahradní techniky se specializuje mnoho společností, mezi které patří například i firma Aquamont Třeboň, která na našem trhu působí již více, než 20 let. Společnost se zabývá prodejem, servisem, půjčovnou a poradenskými službami v oblasti potřeb pro domácnosti, firmy a řemeslníky. Kromě toho zajišťuje také dodávku technických plynů pro zdravotnictví, strojírenství, potravinářský průmysl i domácnosti.

Pepper Paprika Seedling Landing  - Alexei_other / Pixabay
Alexei_other / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *