Likvidace vozidel není nic složitého. Obvykle si vystačíte pouze s doklady totožnosti a technickým průkazem

Pokud vlastníte nepojízdný vůz či dokonce starý vrak, pravděpodobně se nevyhnete jejich ekologické likvidaci. Tu provádí pouze specializované firmy, které mají prostředky pro ekologickou likvidaci vozů. Pokud se vám navíc podaří najít opravdu profesionálního provozovatele, nemusíte zbytečně ztrácet čas papírováním a složitou administrativou.

K likvidaci lze odeslat i více vozů najednou

Současná legislativa ukládá všem majitelům vozidel povinnost ekologické likvidace aut, která je předpokladem i k úspěšnému zrušení registrace automobilu – k ní je vždy nutné předložit potvrzení o ekologické likvidaci. Způsob a možnosti likvidace se přitom odvíjí od najaté firmy, přičemž velká část z nich vás dopředu informuje o celém průběhu výkupu vozu.

Ještě předtím je lepší si ověřit, jaké konkrétní služby firma nabízí a co si za ně také účtuje. Obvykle je doprava placena firmou, ale ani to nemusí být pravidlem, přičemž náklady mohou rychle převýšit cenu za výkup likvidovaného vozidla. Některé firmy se snaží své služby rozšiřovat například o možnost výkupu více vozidel najednou či likvidace stavebních strojů.

Cenu automobilu si můžete ověřit online

Většina firem již nabízí přehledné podmínky výkupu přímo na svých webových stránkách. Jednou z takových je i firma Za hotové, která nabízí kompletní služby v oblasti výkupu a likvidace vozidel. Běžně si tak můžete sami ověřit online cenu vozidla nebo objednat příjezd zástupce firmy na místo – každá zakázka je obvykle vyřešena do 24 hodin, a to na náklady samotné firmy.

Volnější podmínky panují i u potřebných dokladů a dokumentů, kdy si vystačíte pouze s občanským průkazem a malým i velkým technickým průkazem. Pokud navíc není vykupované vozidlo vašim vlastním majetkem, nemusíte rychle sepisovat plnou moc – dodat ji můžete i zpětně a bez úředně ověřených podpisů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *