Na velikosti rozhodně záleží – alespoň u displeje notebooku

Výhodou notebooků je jejich flexibilita a přenosnost, za kterou ovšem platíme daň v podobě malých rozměrů displeje. Možnosti smysluplně pracovat nebo dokonce hrát hry jsou zkrátka na notebooku poněkud omezeny. Nyní se však začalo blýskat na lepší časy. Na trhu se začínají objevovat přenosné LCD monitory, které se dají jednoduše připnout k původní obrazovce notebooku, a tím její plochu zvětšit. Jednou z nejlepších možností v tomto tržním segmentu jsou duální přídavné monitory Misura, které dokáží velikost původní obrazovky nikoli zdvojnásobit, ale rovnou ztrojnásobit.

Přenosný LCD monitor se dvěma obrazovkami připnete pomocí patentovaného mechanismu několika snadnými pohyby k obrazovce vašeho notebooku a rázem si můžete připadat jako pilot kosmické lodi. Obě full HD obrazovky můžete naklápět v rozsahu až 235 stupňů, takže vás mohou doslova obklopovat a vyplňovat prakticky celé vaše zorné pole. Každý kdo si něco takového vyzkoušel, potvrdí, že na velikosti skutečně záleží, alespoň v tomto případě. Najednou není žádný problém pracovat na několika složitých tabulkách současně, k tomu mít ještě otevřeného mailového klienta, a navíc sledovat video na Youtube. Obrovský, pohlcující prostor využijí samozřejmě také hráči počítačových her. Přenosná LCD obrazovka z každé strany zajistí rozšíření zorného pole a mnohem autentičtější zážitek.

Jak si můžete prohlédnout na následujícím unboxing videu, je připojení přenosného monitoru rychlé a velmi snadné. Samotné přenosné LCD obrazovky jsou velmi lehké a skladné. Včetně připínacího mechanismu váží v závislosti na velikosti od 0,84 kg až po 1,3 kg a ve složeném stavu nezaberou více prostoru než běžný notebook. Jakmile jednou zažijete pocit z takto veliké obrazovky, už nikdy vám běžný displej notebooku nebude stačit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *