Nechte vyniknout jedinečnou strukturu a tvar vašeho nábytku

Vneste do svého domova pořádnou porci přírody! Je to snadné. Stačí vsadit na nábytek vyrobený z masivního dřeva. Má pro vás připraveny totiž jenom samé výhody. Pojďte se spolu  s námi seznámit s některými z nich.

Když se řekne trvanlivé výrobky ze dřeva, nejspíš si jako první vybavíme odolné podhorské roubenky. Není divu – vlivům počasí dokáží odolat po staletí, a to jen s minimální údržbou. Jde doslova o stavby na celý život – a to samé vám dokáže nabídnout i nábytek z masivu .

Unikátní vlastnosti dřeva vám v domě vytvoří lepší klima

Dřevo je totiž stále živý materiál. A to i ve chvíli, kdy původní strom pokácíme a jeho kmen vysušíme. Nikdy totiž nezapomíná na prostředí, ze kterého původně vzešlo. Stále dýchá – a to se projeví zejména v množství vlhkosti, jež se nachází v ovzduší vašich místností.

Kvalitní masivní dřevo v přírodním stavu (tedy žádná dřevotříska s lepidly a dalšími pojivy) totiž dokáže uložit aktuálně přebývající vzdušnou vlhkost ve svých útrobách, a v období nedostatku ji opět pomalu vypustí ven. Díky tomu budete mít v prostorách zařízených masivem vždy perfektní klima. A dřevo samotné přitom není tímto procesem nijak poškozováno ani znehodnocováno.

Chtějte nábytek vyrobený srdcem

Jde o tak unikátní materiál, že si rozhodně nezaslouží, aby s ním bylo zacházeno jako „s věcí“ ve velkoprodukci. Koneckonců – často to ani není možné. Řada dřevěných dílců totiž podává unikátní svědectví o tom, v jakých podmínkách jejich mateřský strom rostl. Originální postele z masivu tak mohou zdobit suky, ozdobné praskliny a nerovnosti apod. Samozřejmě pouze takové, které nijak nenaruší strukturu a odolnost nábytku.

Každý kus je tak jedinečným originálem. Něco takového však najdete pouze tam, kde k výrobě přistupují s láskou a péčí. Například ve stolarstvi-ivanek.cz. Vyberte si z jejich originální produkce nebo si nechte vyrobit nábytek přímo na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *