Připravte se na rozmary počasí. Zásobte se palivovým dřevem

Zima je ještě daleko, ale už teď bychom měli začít přemýšlet nad zásobami tepelného paliva na chladná roční období. Čas letí stále rychleji a léto uteče jako voda, pak přijde podzim a bez dřeva či uhlí budeme doma mrznout jako Eskymáci. Nevíte-li ještě, kde palivo pořídit, či jste se již rozhodli, pak je načase svůj názor přehodnotit. Zapomeňte na uhlí. V současnosti patří mezi nejžádanější paliva palivové dřevo.

Palivové dřevo je oblíbeným a v současnosti velmi žádaným tepelným zdrojem. Mezi nejpřednější výhody tohoto paliva patří vysoká výhřevnost, nízká cena a šetrnost k životnímu prostředí. Palivové dřevo totiž patří mezi obnovitelné zdroje energie, a tak nezatěžuje životní prostředí tak jako jiná paliva S oblibou je používáno i jako doplňkový zdroj tepla při současném vytápění plynem či elektřinou. Chcete-li topit ekonomicky a ekologicky, stane se pro vás palivové dřevo vhodným řešením.

Tvrdé vs. měkké dřevo

Měkké dřevo se vám víceméně nevyplatí, a tak se na topení hodí spíše dřevo tvrdé. Při běžném topení totiž spotřebujete skoro dvakrát tolik měkkého dřeva jako tvrdého. K měkkému dřevu navíc musíte připočítat náklady na dopravu, skladování a manipulaci. Z toho vyplývá, že měkké dřevo se vám vyplatí pouze tehdy, je-li jeho cena oproti tvrdému dřevu poloviční. Mezi tvrdá dřeva patří dub, buk, habr, javor či akát. Mezi měkká dřeva řadíme borovici, smrk, topol či olši.

Výhody palivového dřeva

Palivové dřevo si drží pozici na prvních místech v oblíbenosti používaných paliv díky svým výhodám. První nespornou výhodou palivového dřeva je jeho nízká cena a vysoká výhřevnost. Představuje tak nejlevnější zdroj tepla pro domácnosti. Dřevo můžete používat i na topení v krbu, kde vytváří velmi příjemné sálavé teplo a nezaměnitelnou, romantickou atmosféru útulného domova. Přidanou hodnotou palivového dřeva je jeho šetrnost k životnímu prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *