Když už v horkých dnech zmrzlina na ochlazení nestačí

Během tropických letních dní přemýšlíme nad tím, zda nám víc pomůže studená sprcha, limonáda s ledem nebo zmrzlina. Pokud nic z toho nestačí, musíme začít hledat jiné možnosti ochlazení. Ideální je vyrazit někam k vodě. Tam ale nemůžeme proležet celé dny, musíme trávit čas i v práci a doma.

Ochlazení prostoru, ve kterém se právě nacházíme, je tedy řešením, jak si od úmorného vedra pomoct.

Foukej, foukej větříčku

Pocit chladnějšího vzduchu v místnosti nám dodají různé druhy ventilátorů a větráků. Záleží na nás, zda se u výběru spokojíme s funkčností přístroje nebo nám bude záležet i na tom, aby zapadl svým vzhledem do interiéru. V nabídce najdeme ventilátory stolní, stojanové, sloupové nebo i stropní.

Velmi moderní a designové spotřebiče najdete v kategorii sloupové. K dostání jsou v mnoha barvách, tak aby si každý mohl vybrat. Většina z nich disponuje několika stupni rychlosti proudění vzduchu. Volit můžete i rozdílné režimy provozu jako například noční režim, který zajistí i automatické vypnutí.

Ventilátory mají zabudovaný i filtr, který zachytí nečistoty a prach. Vy ho pak jen snadno vyjmete a vyčistíte. Ovládání bývá na horní části přístroje nebo k němu výrobce přibalí i malý ovladač. Jeho používáním si zajistíte rovnoměrné proudění chladného vzduchu po místnosti.

Známějšími variantami jsou klasické stolní nebo stojanové ventilátory. Zde si při výběru dejte pozor i na výrobcem uváděný údaj o hlučnosti stroje. Můžete tak předejít tomu, že sice budete příjemně ochlazeni, ale hluk vycházející z přístroje Vás bude rozčilovat a nedovolí vám se soustředit.

Air Conditioning Air Conditioner  - Tumisu / Pixabay
Tumisu / Pixabay

Jednoduché chlazení vzduchu

V případě, kdy samotný ventilátor nedokáže zařídit, že se budete v letních dnech cítit líp, je na pořadu dne výběr ochlazovače vzduchu. Na rozdíl od ventilátorů mají v sobě zabudovanou různě velkou nádobku na vodu a díky ní dokáží proudící vzduch také ochlazovat. U mnohých najdete také zásobník na led, který pak s chlazením účinně pomáhá.

Přístroj sám hlídá množství vody, a pokud dojde k jejímu úplnému odpaření, dá vám signál, že tekutinu je nutné doplnit. Výhodné je vybrat ochlazovač vybavený kolečky pro snadnější přemístění do jednotlivých místností. Určitě vám nezaručí příjemné klima v celém bytě, ale s teplotou v jednotlivých místnostech si umí snadno poradit. Některé typy Vám dokáží zajistit i zvlhčení, čištění nebo ionizaci vzduchu.

Vybírat také musíte dle velikosti místnosti, ve které chcete vzduch chladit. Na trhu najdete spoustu výrobků s rozdílnými funkcemi a vzhledem. Je dobré si tedy dopředu rozmyslet, co přesně od přístroje očekáváte.

Stále je to málo, chci prostě klimatizaci

Pokud se rozhodnete pro koupi mobilní klimatizace, můžete si doma i v horkých letních dnech nastavit svou oblíbenou teplotu a netrápit se tropickým vedrem. Při výběru je důležité zohlednit preferovaný způsob ovládání, spotřebu energie i vzhled přístroje. Zvážit bychom také měli možnosti ostatních funkcí, jako například odvlhčování vzduchu, topení nebo větrání.

Když nechceme instalovat klimatizaci napevno

Mobilní klimatizace je vhodná v místnostech, kde nechcete vrtat do stěny. Díky malé velikosti je možné ji přemisťovat, kam je zrovna potřeba. Oproti pevné klimatizaci je pořizovací cena o dost nižší a udělá vám stejnou službu.

Spolu s mobilní klimatizací je vhodné zakoupit speciální těsněním do okna, do kterého vložíme trubku pro odvod horkého vzduchu. Toto těsnění je vyrobeno ze speciální textilní fólie, která může být použita na všech typech oken, zabraňuje vnikání horkého vzduchu do místnosti, funguje i jako síť proti hmyzu, uchycení na suchý zip umožňuje snadné přemístění nebo odstranění, dá se snadno vyprat v pračce. Vaše okno se dá zavřít i přesto, že v něm těsnění zůstane nainstalováno, jen je nutné vyjmout z něho trubku na odvod horkého vzduchu.

Svou mobilní klimatizaci tedy můžete ihned po nákupu začít používat, pouze umístíte do místnosti, zajistíte, aby horký vzduch odcházel ven a můžete si užívat příjemného chládku.

Wall Fan Air Conditioning Box  - matuska / Pixabay
matuska / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *