Prověřte si nájemníka, zdali může platit!

Bojíte se možné exekuce? Chcete být připraven na nadcházející události? Nebo si jen chcete prověřit někoho ve vašem okolí? Vždyť podle exekucí se dá poznat, zda máte člověku půjčovat, jestli si ho máte brát do podnájmu nebo mu můžete nabídnout práci. Jenže jak si svého budoucího nájemního či zaměstnance prověřit? S centrální evidencí exekucí to jde snadno.

Centrální evidence exekucí a informace v ní obsažená jsou veřejnosti poskytovány prostřednictvím služby KontrolaExekuce.cz. Tato služba zprostředkovává svým klientům informace z Centrální evidence exekucí a ti si tak mohou ověřit svoji vlastní osobu, podnikatele, s nímž chtějí obchodovat, nebo uchazeče o zaměstnání v jejich firmě.

Mohu těmto informacím věřit?

Pokud se ptáte, jestli můžete uvedeným informacím věřit, zda nejde o pouhý žert či podvodnou stránku, tak nemějte strach. Centrální evidence exekucí je oficiální exekuční databází vedenou a spravovanou Exekutorskou komorou ČR. Vše je tedy vedeno legálně podle zákonného zmocnění.

Kdy se vám může kontrola exekucí hodit?

Díky informacím uváděným v Centrální evidenci exekucí můžete zjistit, zda je na danou osobu vedena exekuce. Tyto informace se vám mohou hodit v různorodých situacích. Možnost ověření dané osoby ocení hlavně pronajímatelé bytů prověřující svého potenciálního nájemníka, zaměstnavatelé a personalisté prověřující potenciální zaměstnance nebo podnikatelé či firmy ověřující spolehlivost možného obchodního partnera.

Jak na to?

Potřebné informace získáte snadno a bez registrace. Stačí si otevřít stránky služby KontrolaExekuce.cz a zadat jméno, příjmení a datum narození nebo IČ prověřované osoby. Podle zákona musíte zaplatit drobný poplatek, po jehož uhrazení se vám zobrazí výpis s potřebnými informacemi. Z výpisu můžete vyčíst, zda je na danou osobu nařízena exekuce, kdo je pověřeným exekutorem či výši vymáhané povinnosti.

Jeden myslel na “Prověřte si nájemníka, zdali může platit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *