Psychotesty pro řidiče s okamžitými výsledky

Zákon ukládá některým řidičům povinnost absolvování dopravních psychotestů. Vyšetření se ujímají vyškolení psychologové, kteří vám ihned po skončení testů sdělí, jak jste uspěli.

Pro koho je určeno dopravně psychologické vyšetření:

  • pro profesionální řidiče – taxislužba, záchranná služba, kamióny, nákladní auta, autobusy apod.
  • na psychotesty se musí také dostavit řidiči, kterým byl zabaven řidičský průkaz na dobu delší než šest měsíců (nerozhoduje počet trestných bodů ani příčina odebrání ŘP)
  • pro budoucí učitele autoškol
  • řidiče s věkem nad 65 let

Jak na psychotesty pro řidiče?

Vyberte si místo, kde získáte kvalitní služby a profesionální jednání. Není rozhodně záměrem vás nijak stresovat. Jestli se blíží váš sjednaný termín na psychotesty pro řidiče Praha, zkuste se dostat do dobré fyzické a psychické kondice. Před absolvováním testů si pořádně odpočiňte a neposilňujte se alkoholem. Vyšetření vám zabere přibližně dvě hodiny a budete absolvovat rozhovor a vyplnění dotazníku, testování osobnosti a chování, výkonnostní testy. Bude se například ověřovat rychlost reakce. Nemusíte se nijak dlouho strachovat z toho, jak jste dopadli, protože výsledek vám bude sdělen ihned po testu. Po skončení rovněž obdržíte potvrzení o splnění dopravních psychotestů. Před testem budete mít navíc možnost si vyzkoušet několik úkolů.

Co vzít sebou na dopravní psychotesty?

Nejprve je nutné se na psychotesty pro řidiče objednat. Dopravní psycholog Praha vám poskytne volný termín maximálně do jednoho týdne od projevení vašeho zájmu. Sebou si nezapomeňte vzít občanský průkaz nebo jiný doklad o totožnosti. Dále bude potřeba řidičský průkaz, pokud vám ho neodebrali a řidiči bez bodů donesou i evidenční kartu řidiče (dostanete ji na městském magistrátu). Nenechte si doma ani brýle, naslouchadla a jiné kompenzační pomůcky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *