Chvíle pohody s kvalitním vínem

Víno je už od dávných časů nápojem oblíbeným všemi společenskými vrstvami. Podle získaných důkazů se lidé věnovali pěstování hroznů už před čtrnácti tisíci lety v okolí Ženevského jezera a později v u Kaspického moře. Technologie kvašení vína se objevila přibližně před osmi tisíci lety.

Starý Egypt a pěstování vína

Egypťané věřili, že víno je darem boha kvetoucí vinice Osirise. Jeho výrobou a pěstováním révy se v době starověkého Egypta zabývali pouze králové a šlechtici. Víno tehdy nechybělo na oslavách, ale ani při náboženských nebo pohřebních obřadech. Hroby šlechticů se zdobily malbami tematicky spjatými s výrobou a pitím vína. Pěstování vinných hroznů dokládá také Tutanchamonova pohřební amfora, za jehož vlády se vylepšilo podávání a výroba vína. O jeho výrobě se v Egyptě se dochovalo spoustu materiálů. Už dávné sklenice na víno nepostrádaly etikety se jménem výrobce, ročník, druh kvality, rok výroby a označení vinice. Na nádoby se používaly keramické zátky a také pečetě s hieroglyfy.

Víno pozitivně ovlivňuje sex

Víno má různé pozitivní účinky, pochopitelně, když se to s pitím nepřežene. Můžete si díky němu vylepšit náladu, odstranit stres, odvážit se k debatě, seznámit se a tak dále. Nápoj může být také symbolem pro skvělé afrodiziakum. Je prokázáno, že pozitivně ovlivní sexuální výkonnost a prodlouží pohlavní styk. Každá schůzka přece může začít příjemným rituálem v podobě popíjení sklenky této lahodné tekutiny.

Víno pro každou příležitost

Oslavujete významné výročí? Přihodilo se něco nečekaného? Máte úplně všední den a chcete ho zakončit posezením se svou rodinou a při té příležitosti si dát něco chutného? Není nic lepšího než kvalitní víno s dokonalou chutí. Červená Medvědí krev je vyráběna z kvalitních odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon. Domovem těchto odrůd je jižní Bulharsko a konkrétně Trácká nížina. Nejprve vás uhrane rubínová barva vína a následně vůně po lesních ostružinách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *