Stylový obraz jako nedílná součást každé stěny

V dávných letech lidé zdobili stěny svých domovů obrazy. Bylo jim jedno, zdali se jedná o krajinku, portrét, panorama starobylé Prahy či romantický výjev z italských Benátek. Změnou vkusu a designu jsme však na obrazy zapomněli. Nyní se však vracejí zpět, jsou stylovější a vychytanější a stávají se nedílnou součástí každé stěny našich domácností. Pokud si však nepotrpíte na plátna známých umělců, nebo se vám za ně nechce dávat statisíce, pak vsaďte na jednoduchost a krásu designových obrazů.

Obrazy se hodí pro jakýkoliv interiér, který je potřeba vyzdobit. Nemusí se jednat jen o váš obývací pokoj. Obraz můžete umístit, v jakékoliv místnosti u vás doma, a nejen doma. Obrazy se hodí i do kanceláří, kaváren, restaurací a jiných veřejných institucí. Pojďme se společně podívat, jaké obrazy budou vašemu domovu či kanceláři slušet.

Klasické plátno ve Vintage stylu

Začneme u klasiky, která nikdy nezklame, tedy u plátna. Plátna jsou napnutá na dřevěném rámu a hodí se do moderních, minimalistických, ale i venkovských či provensálských domácností. Jsou laděna spíše do Vintage stylu a zdobí je motivy květin, ptáčků a Eiffelovy věže.

Sada obrazů ozdobí celou stěnu

V současnosti se velmi oblíbeným designovým kouskem stal vícedílný obraz. Jedná se o několik obrazů se stejným motivem, které na sebe mohou, ale také nemusejí navazovat. Můžete je skládat v různém pořadí či do různých obrazců. Některé tvoří řadu tří kusů, jiné zas čtverec složený ze čtyř jednotlivých částí. Mezi obrazy můžete nechávat libovolný rozestup, který umocní jejich vyznění. Vícedílné obrazy jsou většinou na velmi odolné MDF desce, díky níž je možné umístit obraz téměř na jakékoliv místo. MDF obraz je natolik odolný, že se nemusíte bát jej pověsit do kuchyně, kde se dostane do kontaktu s výpary z vaření a vodní párou.

Skleněný obraz aneb elegance na prvním místě

Skvělou volbou je skleněný obraz (obraz s potiskem na skle). Ten je synonymem pro mimořádnou eleganci a originalitu bytových doplňků. Vybírat můžete z nejrůznějších motivů, například most Golden Gate Bridge.

Zajímavou volbou pro dekoraci stěny je i dřevěná plaketa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *