Rodina nebo práce? Dilema vyřeší chůva!

V dnešní nelehké době jsou rodiny pod velkým finančním tlakem, protože musí splácet hypotéku, úvěry a k tomu se starat o děti a vyjít často s jediným příjmem. Rozhodnutí, že jeden z partnerů zůstane doma, bývá často nedobrovolné. Navíc ženy, protože v drtivě většině případů jde o ně, ztrácí kontakt s pracovním prostředím a ujíždí jim kariéra nenávratně pryč. Po návratu z rodičovské dovolené je čeká nižší pracovní pozice i horší mzda. V takové chvíli pomůže částečný úvazek, který umožní zůstat v oboru a k tomu přinese přilepšení do rodinného rozpočtu. Jak tedy dilema vyřešit? Jednoznačně chůvou!

Zůstat v oboru

Personalisté velkých podniků, vzdělávacích nebo výzkumných podniků jsou zajedno, že ženy po rodičovské často opouští obor, ve kterém se profilovaly. Současně se nevrací na původní pozici nebo dokonce zůstávají v domácnosti, protože po dlouhých šesti letech péče o prvního a následně druhého potomka nemají dostatek sebevědomí a zkušeností na návrat, proto o něj ani neusilují. Aktuálním trendem je tak pomoci ženám v návratu do pracovního prostředí a umožnit jim částečný úvazek, kdy hlídání dětí zajišťuje profesionální chůva.

Zachování pracovních návyků

Částečný úvazek, brigáda nebo jakýkoli jiný druh pracovního úvazku je možností, jak neztratit zkušenosti a nadále rozvíjet dovednosti a znalosti, což je obzvláště důležité ve zdravotnictví, v digitálních technologiích nebo v IT. Výhodou chůvy je flexibilita, kterou získají oba partneři, kteří mohou naplánovat své pracovní činnosti a skloubit s nimi dobře péči o rodinu. Navíc profi paní na hlídání od renomované agentury se může postarat o děti v době nemoci, ve večerních hodinách, dokonce v hotelu, o víkendech nebo během svátků. Stačí si jen zjistit více informací, jak objednat hlídání dětí.

Čas na rozvoj a na partnera

Návrat do práce nemusí znamenat, že děti ztratí mámu. Naopak, sebevědomá žena může přinést do rodiny pohodu, protože si bude jistá sama sebou a může na sobě pracovat. Navíc chůva umožňuje vlastní seberozvoj nebo studium, dítě nadto získá jiný pohled na svět a naučí se větší samostatnosti. O nic menší důvod, proč najmout chůvu, je mít čas na partnera. Společně strávené chvilky, návštěva kina nebo rande s večeří je nejlepší investicí do rodiny, protože jen spokojení rodiče mohou dětem dopřát šťastné dětství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *