První rande je klíčové: 5 rad, které vám zaručí úspěch

První rande představuje velkou výzvu pro většinu lidí. V každém případě se však jedná o jedinečné setkání, jež je v mnohých případech klíčové pro budování potenciálního vztahu. Jen málokdo však ví, jak při prvním setkání postupovat a udělat opravdu dobrý dojem. Právě proto jsme pro vás sepsali hned 5 rad, které vám zaručí, že na svém prvním rande budete úspěšní.

1.      Buďte sami sebou

Je snadné předstírat, že jste někým jiným, a to především v případě, že víte, co druhá osoba očekává. Udržet si tuto „masku“ bude z dlouhodobého hlediska složité a neudržitelné. Už na prvním rande se snažte být sami sebou a zbytečně se nepřetvařujte. To ocení i vaše budoucí vztahy, které budou postavené na pravdě, a ne pouhých pohádkách.

2.      Mluvte o společných zájmech

Pokud máte s druhou osobou společné zájmy, určitě se na ně během konverzace zaměřte. Jestliže druhou osobu vůbec neznáte, pokuste se o ní zjistit co nejvíce a ptejte se na její zájmy, koníčky či oblíbené filmy.

3.      Nepřehánějte to s pitím

I když se může uklidnění alkoholem zdát jako dobrý nápad, je třeba si uvědomit, že jeho konzumace může mít negativní dopad na celé rande. Když budete příliš opilí, povede to pouze k trapným situacím, přičemž můžete druhou osobu i urazit.

4.      Buďte pozorní

Během konverzace udržujte rovnováhu mezi mluvením a posloucháním. Nikdo nerad poslouchá dlouhé monology o něčím životě, a proto se snažte nechat prostor i pro váš protějšek. Buďte pozorní, ptejte se a zaměřte se i na malé detaily – dáte tak protějšku najevo, že vám na něm záleží.

5.      Zbytečně nepřekračujte hranice

Respektujte druhou osobu a její hranice. Pokud se necítí komfortně kvůli tomu, co říkáte nebo děláte, respektujte její hranice a nepřekračujte je. Jestliže si nejste jistí, klidně se zeptejte a vše si ujasněte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *