Léto je obdobím dovolených, táborů a pro naše nejmenší ratolesti hlavně dobou sladkého odpočinku a zábavy. Ať už doma máte dítko předškolního věku nebo ratolest školou povinnou, jistě budete během léta řešit, jak ji efektivně zabavit a přitom nezruinovat svou peněženku či bankovní konto. Poslat dítko na tábor je sice fajn, na druhou stranu to vyžaduje nějakou tu investici. To samé platí samozřejmě také pro dovolené u moře nebo na horách. A protože si ne každý z nás může dovolenou, tábor či hory dovolit, máme pro vás 3 cenově dostupné tipy, jak trávit volný čas s dětmi (nejen) v létě!

Tip č. 1: Dětská hřiště

Tak ty snad nikdy nezklamou. Prolézačky, kolotoče, pískoviště a řada dalších atrakcí, na kterých se děti zabaví a do sytosti vyřádí. Je zcela pochopitelné, že trávení odpoledne na hřišti ocení zejména dítka předškolního věku. A právě je, potažmo jejich rodiče, zaručeně zaujme i speciální webová stránka www.venkazdyden.cz, na které naleznete přehled dětských hřišť v celé České republice! Chybět nesmí dětská hřiště Praha, Brno ani Ostrava!

Tip č. 2: Kempování pod širým nebem

Ať už máte v okolí klidnou lokalitu uprostřed panensky čisté přírody nebo patříte mezi šťastlivce, kteří vlastní domek se zahrádkou, sbalte stan, spacák a karimatky a vydejte se na noční dobrodružství. Nezapomeňte na něco malého k snědku, vyprávějte příběhy a pozorujte třeba padající perseidy, kterých je zvláště během měsíce srpna každoročně nejvíc!

Tip č. 3: Pobyt u vody

Sbalte kolečkové brusle, nasedněte na kolo nebo se vydejte pěšky k nejbližší řece či lesnímu potůčku. I bez skluzavek, vodních fontán a dalších atrakcí si tady užijí spoustu legrace. Pokud zamýšlíte pořádnou koupačku, vždy doporučujeme vybírat zdravotně nezávadné vodní toky. Informace o nich byste se měli dozvědět u správce vodních toků dané oblasti.

Možností je nespočet!

I bez nadité peněženky se můžete vydat na rodinný piknik, vymyslet honbu za pokladem nebo třeba vyrazit na houby, kterých je letos opravdu požehnaně. Fantazii se v případě dětských her meze nekladou. Pokud vás nic nenapadá, stačí zabrouzdat na internetu, kde naleznete nespočet inspirace a nápadů.