Ruční kotoučová pila – 4 rady, jak ji správně používat

Ruční kotoučová pila je skvělým nástrojem pro přesné řezání dřeva. Právě proto je vhodná pro různé projekty, a to, ať už jste profesionální řemeslník nebo amatérský kutil. Pokud však nejste obeznámeni s jejím správným používáním, může být i pořádně nebezpečná. Proto jsme pro vás sepsali 4 rady, jak správně používat ruční kotoučovou pilu-

Výběr řezného kotouče na dřevo

Před použitím ruční kotoučové pily je důležité si vybrat správný typ řezného kotouče na dřevo. Existuje mnoho typů kotoučů určených pro různé úkoly, kam spadá například řezání příčných nebo podélných řezů. Dopředu si ověřte i to, zda je daný kotouč vhodný pro řezání vámi vybraného typu dřeva.

Ochrana a bezpečnost

Před započetím jakéhokoli řezání je nezbytné ověřit, že pila disponuje všemi potřebnými bezpečnostními prvky. Kromě toho vždy noste ochranné brýle a rukavice, abyste ochránili oči a ruce před případným úrazem. Vzít si můžete i ochrannou masku, která zabrání vdechnutí pilin a prachových částic.

Správné nastavení hloubky řezu

Před zahájením řezání si vždy pečlivě nastavte hloubku řezu na pánvi kotouče. Dejte si pozor, aby kotouč nevyčníval příliš hluboko, což by mohlo vést k nekontrolovaným řezům. Na druhou stranu, velmi mělký řez může poškodit dřevo.

Správný postoj a uchopení pily

I když se ruční kotoučová pila neřadí mezi složitá zařízení, měli byste si osvojit její správný úchop a postoj během používání. Držte pilu oběma rukama a ujistěte se, že máte pevný a stabilní postoj. Jedna ruka by měla pevně držet za rukojeť pily, zatímco druhá ruka by měla být pro lepší kontrolu umístěna na horní části těla pily.

V neposlední řadě byste měli ruční kotoučové pile věřit, a to zejména z hlediska její kvality. Právě proto je důležité nářadí kupovat u ověřených e-shopů, které vám zajistí, že je pila opravdu kvalitní a zcela nová. Jedním z takových e-shopů je i Šimek Proficentrum, kde můžete vybírat ze stovek produktů potřebných k práci se dřevem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *