Slyšeli jste někdy o dražbě nemovitostí? Ušetřit můžete třeba i polovinu!

Ačkoli sazby úroků hypotečních úvěrů pokořují jedno historické minimum za druhým, kupní cena nemovitosti mnohým z nás dokáže řádně protočit panenky. A upsat se bance na dvacet nebo dokonce třicet let? Doufat, že nepřijdeme o práci a budeme mít stále z čeho hypotéku splácet – to mnohým optimismus v duši nepřidává. My ale víme o způsobu, jak na koupi nemovitost ušetřit bezmála polovinu! Víte, v čem spočívá dražba nemovitostí? Pokud ne, prozradíme vám to na následujících řádcích.

Exekuce na dlužníkův majetek

Dostat se do svízelné finanční situace, z níž dokáže dlužníka „vysekat“ jenom půjčka většího či menšího rozsahu, není tak složité, jak se může na první pohled dát. A když začne jedna půjčka vytloukat půjčku durhou, je to jen krůček od problémů, které bohužel často končí exekucí. A právě nemovitosti, které exekutoři v rámci exekuce zabavili, jsou předmětem aukcí, jichž se můžete sami aktivně zúčastnit. Cena nemovitostí prodávaných v aukcích je v prvním kolem zhruba o třetinu nižší. Pokud se nemovitost nepodaří prodat v prvním kole, postupuje do kola druhého, kde již klesne cena cca na 50 %.

Jak to na takové aukci chodí?

V první řadě musíte zjistit, kde a v kolik hodin bude aukce probíhat. To se dozvíte z dražební vyhlášky, o které rozhoduje soudní exekutor, jenž ji zveřejňuje na své úřední desce. Jakmile se dostavíte na předem určené místo, zaplatíte tzv. dražební jistotu a můžete se zúčastnit aukce. Aukci vyhrává ten zájemce, který nabídne nejvyšší částku. Pokud nemovitost nevydražíte, plná cena dražební jistoty se vám na konci aukce vrátí. Budete-li v aukci úspěšní, můžete získat nemovitost za mnohem nižší cenu, než obvykle. A to se přeci vyplatí, nebo ne?

Více informací o právě probíhajících aukcích a jejich průběhu naleznete na stránkách
www.drazba-nemovitosti.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *