Trápí vás bolest svalů? Zkuste doplnit hladinu hořčíku a draslíku

Jedním z nejčastějších zdravotních problémů je bolest svalů, která však nemusí být vždy předzvěstí vážného onemocnění. Takový stav může mít naopak banálnější vysvětlení. Náš organismus pro své správné fungování potřebuje především vitamíny a minerály, z nichž mezi ty nejdůležitější patří i hořčík a draslík. V jakých potravinách je můžete najít a s čím vším vám dokážou pomoci?

Proč je hořčík a draslík důležitý?

Za většinou neduhů stoje především nedostatek vitamínů a minerálů, a to zejména hořčíku a draslíku. Oba zmíněné prvky jsou důležité pro svaly a dokážou předcházet nepříjemným křečím a bolestem. To ale nejsou jejich jediné účinky – hořčík je například skvělým pomocníkem při únavě, problémech s nervovou soustavou či stresu.

Draslík má v těle téměř podobnou funkci, přičemž je důležitý i pro správné fungování kardiovaskulárního systému. Draslík + hořčík tak tvoří skvělou kombinaci pro udržení zdravého organismu a funkční pohybové soustavy. Jejich pravidelné doplňování je tedy důležité i pro sportovce, kteří mohou na nedostatek vitamínů trpět mnohem častěji než zbytek populace.

Začněte užívat přírodní doplňky stravy

Zdraví, ale i krása se odvíjí zejména od naší stravy, jejímž prostřednictvím bychom měli být schopni přijímat veškeré vitamíny a minerály, které naše tělo potřebuje. To se však podaří jen pár vyvoleným, a proto se většina z nás neobejde bez doplňků stravy. Nepochybně nejlepší volbou jsou přírodní produkty, které vaše tělo nezatíží žádnými přidanými látkami.

Vyzkoušet můžete například draslík + hořčík v tabletách od českého výrobce NATURVITA, který si zakládá především na kvalitě. Doplněk stravy je dostupný buď na e-shopu Gigalékárna, nebo přímo na stránkách výrobce. Velkou výhodou je právě kombinace dvou prvků, které můžete užívat najednou v jedné tabletě – denně tak budete muset zapít namísto několika tablet pouze jednu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *