Výhody a nevýhody půdních bytů

Chcete se stěhovat a hledáte nové bydlení? Při vašem hledání se vám zalíbil půdní byt? Pak vás určitě zajímá, jaké výhody a nevýhody vám může takový půdní byt nabídnout. Nyní jste na správném místě. V našem článku se na toto téma podíváme blíže.

Půdní byty byly a jsou stále oblíbené. Nabízejí totiž zajímavý design, komfort a velký prostor. V podstatě jsou považovány za nejkomfortnější způsob bydlení. Pokud půdní byty lákají i vás, pak byste měli vědět, jaké výhody či naopak nevýhody se s nimi pojí.

Jaké jsou výhody půdních bytů?

Půdy a podkroví budov, které se nacházejí blízko parku, historické památky či před nimi nestojí žádná nevzhledná budovat, nabízejí dokonalý výhled, jímž se mohou majitelé půdních bytů kochat dnes a denně. A navíc takový výhled vás nepotěší pouze ve dne, ale také v noci. Výhodou půdních bytů nacházejících se vysoko nad jinými budovami či půdních bytů s okny směřujícími k nebi je dostatek přirozeného světla, které v městských bytech chybí.

Snad největší předností půdních bytů je prostor. V takových bytech můžete využít všechno volné místo. Určitě vás osloví i otevřenost prostoru. V půdních bytech jsou často spojené obývací pokoje s kuchyněmi. Nejde však o klasická 1+kk, 2+kk či 3+kk. Velkou výhodou, a to hlavně v zimě, je rychlé prohřátí prostoru. Díky tomu můžete ušetřit za náklady na energie, elektřinu či plyn.

Jaké jsou nevýhody půdních bytů?

Rychlá výhřevnost může být i nevýhodou, a to hlavně v letních měsících. Byty se mohou v létě bohužel trochu přehřívat. To je dáno sluncem, které se opírá do střechy, a tak nemilosrdně ohřívá místnosti. Pokud si však pořídíte klimatizaci, pak není co řešit. Vaši situaci by však vyřešili i rolety či markýzy.

Další nevýhodou je silný déšť bušící do střechy. Tento hluk by pro vás mohl být nepříjemné, zvláště nejste-li na hluk zvyklí. Na druhou stranu většina lidí se shoduje, že na déšť se dá zvyknout. Půdní byty bývají často i nákladnější, neboť je po nich velká poptávka.

A tato velká poptávka svědčí o výhodnosti a oblibě půdních bytů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *