Automatické závlahové systémy jako nezbytný doplněk zahrady

Pravidelné sečení a hnojení nejsou jedinými faktory ovlivňující kvalitu a vzhled zahradního trávníku. Chcete-li aby vám od jara do podzimu nabízel všechny dostupné benefity, nezapomínejte na pravidelnou závlahu. Jestliže se trávník nachází na chatě, kam se dostanete jednou či dvakrát za měsíc nebo zkrátka nemáte čas na pravidelnou péči, vsaďte na moderní závlahové systémy.

Proč si pořídit závlahový systém?

Důvodů je hned několik. Nejen, že závlahové systémy šetří váš drahocenný čas, který můžete využít někde jinde a o to efektivněji, také ušetří spoustu finančních prostředků, jelikož pracují ekonomicky pouze s optimálním množstvím vody. Zároveň se jedná o nejjednodušší způsob, jak udržet vaši zahradu zelenou a v perfektním stavu. To samozřejmě i tehdy, rozhodnete-li se pro delší letní dovolenou. Intenzitu zalévání stejně jako dobu, po níž má závlahový systém pracovat, stačí zadat do tzv. řídicí jednotky a o nic dalšího se prakticky nestaráte. Protože ale nic není pouze černé nebo bílé, na druhé straně stojí vyšší počáteční investice, kterou je nutno koupi závlahového systému obětovat.

Jak vypadá montáž závlahového systému?

Jako první provedeme prvotní výkopové práce. Následně nainstalujeme všechna potrubí, spojky, odbočky a provedeme odbornou elektroinstalaci. Následuje samotná montáž a osazení jednotlivých ostřikovačů a jejich důkladné vyzkoušení. Poté je již nutno nainstalovat ovládací jednotku systému a ten důkladně seřídit. Pokud zprovozňujete závlahový systém po zimě, dávejte pozor na zimní či ranní mrazíky, které by jej mohly nevratně poškodit.

Nemáte žádné zkušenosti? Vsaďte na odborníky!

V případě, že nemáte s instalací automatických závlahových systémů žádné zkušenosti, vždy požádejte o pomoc odbornou firmu. Doporučit vám můžeme třeba služby společnosti Aleš Bula, jež se zabývá nejen prodejem a zprovozněním závlahových systémů, ale také jejich odborným servisem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *