Elektrokoloběžky, benzínové koloběžky

Koloběžky už dávno nejsou jenom pro děti. Ba naopak! V současnosti jsou oblíbené u všech věkových kategorií. Jsou vhodné nejen pro zábavu, ale také jako levný a nenáročný dopravní prostředek, který Vám otevře cestu ke zcela novým a skvělým zážitkům z jízdy.

Stále více lidí objevuje kouzlo elektrických koloběžek, které se stávají plnohodnotným dopravním prostředkem, neboť Vás rychle a bezpečnědopraví všude tam, kam potřebujete, aniž byste se museli zdržovat v každodenních zácpách na silnici. Ideální jsoudo města i na vesnici. Mezi jejich výhody patří přijatelné rozměry, nízká hmotnost, pevná konstrukce a aerodynamika. Můžete je snadno přemísťovat, vlezou se do vlaku i metra, jsou šetrné k životnímu prostředí, a přesto se nemusíte namáhat žádným šlapáním. Ekologický provoz však není jedinou výhodou.  Pořizovací cena koloběžky je překvapivě nízká, stejně jako náklady na údržbu i na provoz, tichý chod, dojezd na nabytí je až 15 km, v ECO mode až 22 km. Koloběžky jsou vybaveny předním i zadním LED světlem, brzdovým světlem a zvonkem. Jejich maximální nosnost je 110 kg.

Benzinové koloběžky se také těší velké oblibě, jsou vhodné i na delší trasy, mají větší sílu i rychlost. Pokud plánujete jezdit častěji a déle, pak jsou pro Vás tou správnou volbou. Jsou rychlé na dotankování, nejste vázaní na kapacitu elektrických baterií. Mají dvoutaktní motor o obsahu 49 ccm, sportovní karburátor,dosahují maximální rychlosti až 60 km/h, nádrž má objem 1,1 l a lze na ní ujet 25 – 35 km. Tyto koloběžky patří k nové generaci, která využívá patentovanou řemenovou převodovku, jejíž výhodou je minimální opotřebení a minimální nutnost údržby. Odnímatelné sedlo lze pořídit za příplatek.

Tip na článek:  Plavecké obleky

Motokoloběžky jsou zařazeny do skupiny jízdních kol, mohou být použity na komunikacích, pokud splňují vyhláškou předepsané parametry. Její výkon nesmí být vyšší jak 1 kW, maximální rychlost nesmí přesáhnout 25 km/h. K řízení není potřeba řidičský průkaz, ani povinné ručení. Nic Vám tak nebrání vyjet s koloběžkou vstříc novým zážitkům!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *