Elektrokoloběžky, benzínové koloběžky

Koloběžky už dávno nejsou jenom pro děti. Ba naopak! V současnosti jsou oblíbené u všech věkových kategorií. Jsou vhodné nejen pro zábavu, ale také jako levný a nenáročný dopravní prostředek, který Vám otevře cestu ke zcela novým a skvělým zážitkům z jízdy.

Stále více lidí objevuje kouzlo elektrických koloběžek, které se stávají plnohodnotným dopravním prostředkem, neboť Vás rychle a bezpečnědopraví všude tam, kam potřebujete, aniž byste se museli zdržovat v každodenních zácpách na silnici. Ideální jsoudo města i na vesnici. Mezi jejich výhody patří přijatelné rozměry, nízká hmotnost, pevná konstrukce a aerodynamika. Můžete je snadno přemísťovat, vlezou se do vlaku i metra, jsou šetrné k životnímu prostředí, a přesto se nemusíte namáhat žádným šlapáním. Ekologický provoz však není jedinou výhodou.  Pořizovací cena koloběžky je překvapivě nízká, stejně jako náklady na údržbu i na provoz, tichý chod, dojezd na nabytí je až 15 km, v ECO mode až 22 km. Koloběžky jsou vybaveny předním i zadním LED světlem, brzdovým světlem a zvonkem. Jejich maximální nosnost je 110 kg.

Benzinové koloběžky se také těší velké oblibě, jsou vhodné i na delší trasy, mají větší sílu i rychlost. Pokud plánujete jezdit častěji a déle, pak jsou pro Vás tou správnou volbou. Jsou rychlé na dotankování, nejste vázaní na kapacitu elektrických baterií. Mají dvoutaktní motor o obsahu 49 ccm, sportovní karburátor,dosahují maximální rychlosti až 60 km/h, nádrž má objem 1,1 l a lze na ní ujet 25 – 35 km. Tyto koloběžky patří k nové generaci, která využívá patentovanou řemenovou převodovku, jejíž výhodou je minimální opotřebení a minimální nutnost údržby. Odnímatelné sedlo lze pořídit za příplatek.

Motokoloběžky jsou zařazeny do skupiny jízdních kol, mohou být použity na komunikacích, pokud splňují vyhláškou předepsané parametry. Její výkon nesmí být vyšší jak 1 kW, maximální rychlost nesmí přesáhnout 25 km/h. K řízení není potřeba řidičský průkaz, ani povinné ručení. Nic Vám tak nebrání vyjet s koloběžkou vstříc novým zážitkům!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *