Finanční krize

Finanční krizeJaký bude rok 2014 z pohledu úvěru, půjček a vůbec financí? Finanční krize už je tady nějakou dobu. Ve spojených státech je to největší finanční krize od dob velké hospodářské krize. Je důležité rozlišovat krizi u nás a krizi v zahraničí. Krize v USA má dopad na celou Evropu a tedy i na Českou republiku.

Jenže způsoby jak krizi řešit se zásadně liší. U nás to samozřejmě není jako ve spojených státech, jsme úplně odlišný národ a tak se musí přistupovat i ke krizi.

Finanční krize v USA

Čím vlastně začalo finanční krize? Finanční krize v USA začala záchranou hypotéčních agentur Fannie Mae a Freddie Mac. Krize začalo 7.září kdy Americká vláda převzala vedení nad uvedenými hypotečními agenturami, které měli ztráty za poslední rok neuvěřitelné 14 miliardy dolarů. V podstatě se dá říct že je vláda USA znárodnila.

Často lidé využívají půjčování peněz, třeba využívají půjčky do výplaty.

Finanční krize u nás

U nás nedá řešit finanční krize stejně jako v Americe. K nám a i do celé Evropy se dostala finanční krize o něco později. Funguje to jako papírový domeček z karet, odeberete jednu kartu odspodu a postupně spadne celý dům(systém).

Naše vláda na řešení krize neměla vypracovaný žádný plán a naprosto zaspala. V době kdy byla krize USA v plném proudu, tak u nás se v této době chystali všichni na volby a krizi neřešily.

Vláda v čele ČSSD a za zády s komunisty připravily plán “řešení krize”. Bohužel špatný plán a vypadá to spíš jako plán pro získání dalších voličů, naprosto neřeší ekonomickou krizi. A co se chystají udělat? Chtějí zavést třinácté důchody a zvýší daně pro firmy. Mám pocit že tohle českou ekonomiku potopí a rozhodně to nepomůže.

Jak ji řešit?

V Americe se snaží nasypat co nejvíce peněz firmám aby je dotovali. Spousta ekonomů říká, že to ničemu nepomůže. U nás se nic takového neplánuje, naopak, ještě se firmám zvednou daně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *