Oddlužení vyřeší vaše finanční problémy

Lidé se během života dostanou do nejrůznějších životních situací. Nepříjemnosti jsou nejčastěji spojeny s nedostatkem peněz. Půjčili jste si už dost peněz, ale vidíte to stále hůře s vracením domluvených částek? Bojíte se exekutora? Najděte si poradce a zajímejte se o oddlužení fyzické osoby.

Jak na oddlužení?

Dostali jste se do dluhové pasti záměrně nebo nevědomky? Insolvenční zákon připouští obě tíživé finanční situace. Krok za krokem se musíte dostat k vyřešení vaší žádosti o oddlužení. Nepůjde to jen tak, musí se splnit určitý proces. Konkrétně se jedná o shromáždění potřebných informací, kterými naplníte insolvenční návrh. Žádost bude podána u soudu a dojde k insolvenčnímu řízení. Soud stanoví určité podmínky, které budete muset dodržovat. V případě nedodržení podmínek nebude oddlužení provedeno. Administrativu klidně lze přenechat odborníkům, kteří mají s podobnými návrhy spoustu zkušeností a posuzují každého klienta individuálně. Obecně platí, že splácení dluhů musí po soudním řízení probíhat tak, že se splatí minimálně 30 % závazků do pěti let.

Další podmínky oddlužení fyzické osoby

Žádost o oddlužení je spojena rovněž s požadavkem mít půjčeno minimálně od dvou věřitelů. Pohledávky musí mít po splatnosti delší než třicet dnů. Budou se posuzovat žádosti jenom od osob, které nemají v posledních pěti letech zaznamenány žádné tresty za hospodářskou kriminalitu. Při vyhovění návrhu vám soud vyměří splátky, protože oddlužení fyzické osoby je spojeno s placením k přihlédnutím k vašemu příjmu, ať už ze zaměstnání, důchodu, mateřské apod. Splacení požadovaných třiceti procent dluhů je umožněno pokrýt také prodejem vašeho majetku.

Oddlužení vám umožní se vypořádat s minulostí, kdy vás polapily nezvladatelné dluhy. Dojde také k zastavení právě probíhajících exekucí a získáte soudní ochranu před zabavením majetku a před věřiteli. Dluhy přestanou narůstat o úroky a nebudou počítány ani smluvní pokuty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *