Prospěšný česnek má na zdraví mnoho pozitivních účinků

Když se řekne česnek kuchyňský (Allium sativum) – bývá nazývaný též česnek setý – nejspíš si okamžitě vybavíme perfektní ingredienci pro přípravu pomazánek nebo jiného párty občerstvení. Nabídnout ovšem může i četné léčivé vlastnosti.

A to zejména kvůli množství prospěšných vitamínů a minerálů. Jde zejména o vitamíny A, B (především B6 a B12) a C. Z minerálů tu najdete v největší míře selen, vápník. A nechybí ani často nedostatkový jód. A aby byl výčet účinných látek kompletní, nesmíme zapomenout ani na ceněné flavonoidy.

Není česnek jako česnek

Na prvním místě je třeba poznamenat, že i když se v poslední době dostávají na piedestal tzv. divoké druhy česneků, jako je například česnek medvědí (Allium ursinum L.), česnek viničný (Allium vineale L.) nebo česnek podivný (Allium paradoxum), ani jeden z nich nám nemůže nabídnout takové množství účinných látek jako právě klasický česnek kuchyňský.

Pokud ho však nechcete kvůli jeho štiplavosti konzumovat v čerstvém stavu, můžete vsadit na šikovně řešené doplňky stravy. Například Allicor Forte pracuje se sušenou česnekovou dužinou, takže vůbec nepoznáte, že ho konzumujte. A přitom pro svou krásu a zdraví uděláte opravdu hodně.

Garlic Food Harvest Vegetables - ivabalk / Pixabay
Prospěšný česnek má na zdraví mnoho pozitivních účinků

Česnek a ti druzí

Aby česnek působil ještě lépe, potřebuje pracovat v synergii s jinými látkami. Allicor Super česnek patří mezi přírodní produkty, které vám toho nabídnou mnohem více. V jedné tabletě tak navíc získáte i biotin nebo prospěšně působící betakaroten.

A co tyto prvky umí? Biotin (známý také jako vitamin H) velmi významně přispívá k udržení normálního stavu pokožky a vlasů a jeho působení lze zaznamenat i v oblasti udržení normálního stavu sliznic. Betakaroten je pak známý antioxidant. Celkově pak přípravek Allicor Super česnek od společnosti Naturvita neobsahuje žádný lepek, laktózu, ani přidané konzervační látky či umělá aromata. Výhodně ho zakoupíte na stránkách Gigalekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *