Romantická večeře: Připijte si spolu jedním z nejkvalitnějších italských vín

Romantická večeře vždy představuje pro oba zúčastněné něco výjimečného, a proto se v mnohém liší menu, které je během něj podáváno. Kromě jedinečných pokrmů byste však měli věnovat pozornost i přípitku. Ten by měl být nejen výjimečný jako samotná večeře, ale i kvalitní. Vhodné je tak namísto do supermarketu zamířit do vinařství, kde můžete pořídit kromě klasických vín i opravdu prémiové kousky z řad italských vín.

Italská vína se ve světě řadí mezi jedna z nejlepších

Pokud budete hledat opravdu kvalitní vína, určitě narazíte hned na dvě kategorie, a to francouzská a italská vína. Právě druhá zmíněná jsou ceněná napříč celým světem a opěvována i těmi nejpřísnějšími kritiky.

Jak už to bývá, není víno jako víno. To, že na etiketě najdete nápis „italské víno“, totiž ještě nutně neznamená, že ho opravdu držíte v ruce. Svoji pozornost byste tedy měli věnovat nejen tomu, odkud víno opravdu pochází, ale i použité odrůdě hroznů – patří sem například Pinot Noir či Nebbiolo.

Víno vybírejte nejen podle chuti i příležitosti

Při výběru vína byste se měli řídit nejen jeho chutí, ale i příležitostí, ke které ho pořizujete. K pití při večeři či dlouhých konverzacích se skvěle hodí Prosecco, které byste měli ideálně podávat vychlazené. Dobrou volbou je například Valdobbiadene Prosecco Superiore, které pochází z prestižní oblasti vinic Valdobbiadene – ta spadá i pod ochranu Světového dědictví UNESCO.

Kvalitní italská vína můžete nakoupit na e-shopu VinoDoc, kde jsou prodávaná vína pečlivě vybírána a degustována. Můžete si tak být jistí, že při koupi vín zde získáte opravdovou kvalitu. Obchod se navíc může pochlubit několikaletými zkušenostmi v oboru, přičemž před šesti lety rozšířil svůj sortiment i o kvalitní panenské oleje a balzamové octy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *