Správné krmení psa velkého plemene

Mnoho lidí se dopouští chyb v krmení svých čtyřnohých přátel nevědomě i vědomě. Volba správného krmení je však důležitá především z výživového hlediska. Kvůli prohřeškům v potravě pro psy může docházet k problémům se zažíváním. Psí plemena mají svou váhu, proto lze využívat odměřování množství stravy podle tabulek uváděných na obalech krmiv.

Nepřekrmujte svého psa

Dávejte si pozor na překrmování psa. Jiné dávky potřebují psi velkých plemen a jiné malých. Vaření pro psa není moc ekonomické a zabere vám i spoustu času. V současnosti seženete kvalitní granule pro velké psy s obsahem potřebných minerálů a vitamínů. Granule pro psy se díky svému složení hodí pro každou věkovou kategorii psa. Jestliže se však zaměříte na jednotlivé druhy, objevíte odlišné výživové hodnoty a určitá specifika pro každý věk a druh psa. Vynikající volbou jsou kompletní krmiva s obsahem důležitých složek.

Velká plemena psů tíhnou kvůli své váze k různým onemocněním kloubů. Granule pro velké psy by tedy měly ideálně obsahovat glukosamin pomáhající k udržování dobrého stavu kloubních chrupavek. Nesmí chybět ani stopové prvky a vitamíny. Krmiva pro psy by měla obsahovat také kvalitní bílkoviny živočišného původu určených k tvorbě svalů a vlákninu podporující dobrou funkčnost střev. K dispozici je i krmivo s nižším obsahem tuku, s rybím tukem nebo Lkarnitinem.

Kvalitní pamlsky a krmiva pro psy

Chcete svému psovi dopřát to nejlepší? Pamlsky určitě potěší, ale nesmíte překračovat povolenou denní dávku. Potřeby pro psy v podobě laskominek jsou lákavé, ale překrmený pes může mít zdravotní potíže a navíc si zadělává na obezitu.

Velcí psi a stáří

Velké psy přepadá stárnutí mnohem rychleji. O seniorském věku se u nich může mluvit již v pěti nebo šesti letech. Úprava stravy je nevyhnutelná, proto se zajímejte o speciální krmiva pro seniory. Naopak štěně velkého plemene potřebuje zase granule pro štěňata a stravu mu dávejte několikrát za den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *