Vybíráme garážová vrata krok po kroku

Stavíte anebo snad rekonstruujete? Ať tak či tak, pokud je součástí vaší nemovitosti garáž, jistě se budete poohlížet po nějakých garážových vratech. Ty mají nejen ochránit vašeho plechového miláčka, ale zejména být také dokonalým designovým prvkem dané části domu. Na našem trhu se můžeme setkat s klasickými plechovými vraty, které vám horkou jehlou „spíchne“ průměrně zručný kutil, ty ovšem žádné závratné kvality nedosahují. O tepelné izolaci nebo bezpečnosti ani nemluvě. Proto je potřeba vsadit na profesionální garážová vrata, která lze vybírat z nepřeberného množství typů, druhů a materiálů. Mezi nejznámější patří určitě vrata sklopná, rolovací nebo sekční.

Sekční vrata jako doména moderních garáží

Zřejmě největší oblibě se v dnešní době těší sekční vrata. Tato vrata se skládají ze zhruba půl metrových panelů, jejichž výplň tvoří PUR pěna o tloušťce od 20 do 42mm. Sekční garážová vrata se pohybují pomocí bočních kolejnic, které je vysouvají pod strop. Pohyb vrat je usnadněn jednou nebo více pružinami, jež jsou součástí tohoto typu vrat. Vrata je možno ovládat buďto ručně nebo za pomocí speciálně upraveného motoru situovaného uvnitř garáže. Při výběru sekčních garážových vrat máte skutečně nepřeberně mnoho možností barevného provedení i jednotlivých prolisů. Stejně u jako kteréhokoli jiného typu vrat však záleží na tom, u kterého prodejce tento nezbytný garážový prvek zakoupíte.

Když nová garážová vrata, tak jedině od firmy Hormann

Pořízení garážových vrat rozhodně nepatří mezi položku, kterou byste v rodinném rozpočtu nepocítili. Z tohoto důvodu je nutná jejich koupě pouze u známého a ověřeného prodejce, kterým je například společnost Hormann. Ta působí na našem trhu již od roku 1998 a do svého sortimentu zařadila nejen garážová vrata Hormann té nejvyšší kvality, ale také spoustu dalších inovačních výrobků, mezi které patří například vrata pro průmyslové haly, nejrůznější druhy pohonů nebo nakládací technika.

Garages Parking Spaces Garage Door  - kalhh / Pixabay
Vybíráme garážová vrata krok po kroku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *