Z kuchyně do koupelny aneb Domácí recepty

Rajčátka, bazalka a mozarella. Rozpečená bagetka s čerstvým máslem a sušenou bazalkou.  Jestli pak víte, jaká ingredience chybí těmto receptům k jejich dokonalé, svěží a vyvážené chuti? Samozřejmě je řeč o olivovém oleji. Stačí pár kapek a z všedního receptu se stane chutná delikatesa.

Využití této zázračné suroviny je tak široké, že se nehodí jenom do kuchyně, ale také do koupelny. Pojďme se společně podívat, jaké blahodárné účinky má olivový olej na naši krásu a jak jej můžeme použít pro vytvoření kosmetiky sami doma.

Při slovech olivový olej se každému z nás vybaví slunce, moře, olivové háje v kopcích a Řecko. Tento dar přírody, který se za studena lisuje z prvotřídních oliv, má pestrou škálu využití. Hodí se nejen do kuchyně, ale také do naší koupelny či lékárničky. Hýčká naše tělo zevnitř i zvnějšku. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které jsou velmi prospěšné lidskému zdraví, a vitamín E, který působí proti stárnutí pleti a díky tomu je v kosmetice velmi ceněný.

Využití olivového oleje v domácích receptech pro krásu

Z olivového oleje si můžete doma vyrobit vlastní kosmetiku. Díky svým blahodárným účinkům se hodí na výrobu zábalů na vlasy, vlasových nebo pleťových masek. Olivový olej je vhodný jak pro odličování pleti, tak pro její hydrataci. A můžete si jej dopřát i v blahodárné koupeli.

Olivová maska na vlasy

Olivový olej se řadí mezi nejúčinnější suroviny pro výrobu přírodních masek, které vlasy posilují a zvyšují jejich lesk. K jeho použití vám stačí olej zahřát, vetřít do vlasů a ty pak zabalit do potravinové fólie. Po půl hodině vlasy umyjte šamponem.

Olivová hydratace suché pleti

Pokud vás trápí suchá pleť, je olivový olej tím pravým pro vás. Kromě hydratace dodává olej pokožce i potřebné živiny. Pleť je tak pružnější a působí mladistvým dojmem. Olej můžete použít jako noční pleťový krém či jako odličovadlo.

Základem efektivní péče a pozitivních účinků jsou samozřejmě kvalitní oleje, a proto vám doporučujeme olivový olej Terra Creta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *