Zbavte se svých dluhů pomocí oddlužení

Přerostly vám vaše dluhy přes hlavu? Tlačí na vás vaši věřitelé? Stojí vám za zády nepříjemný exekutor? Bojíte se, že z vaší zdánlivě bezvýchodné situace nenajdete cestu ven? A přemýšleli jste již nad možností oddlužení?

Dluhy jsou v současné době mnohem častější, než tomu bývalo dříve. Do dluhové pasti se v současnosti dostala rekordní část české populace. Proto je na místě informovat vás o vašich možnostech, neboť i lidé s dluhy mají svoje zákonná práva. Oddlužení je jednou z možností řešení osobního úpadku. Jeho výhodou je po splacení třetiny dluhů smazání dluhů zbývajících.

Kdo může o oddlužení zažádat?

Zažádat může každá fyzická či právnická osoba splňující níže uvedené podmínky (od nedávna je navíc možné i oddlužení OSVČ). O oddlužení může zažádat osoba, mající více jak dva věřitele a závazky více jak 30 dní po splatnosti.

Oddlužení funguje na principu splacení jedné třetiny dluhů během pěti let. Po splacení třetiny dluhů po pěti letech je možné nechat se ostatních dluhů zprostit. Aby bylo možné dluhy splatit je samozřejmě potřeba mít zajištěný trvalý a pravidelný příjem. Bez pravidelného příjmu jen těžko splatíte třetinu svých dluhů do pěti let od zažádání o oddlužení.

Nechte si poradit

Dříve zažádáte soud, měli byste si propočítat, zdali na oddlužení dosáhnete. V první řadě se zamyslete, zdali splňujete výše uvedené podmínky a zdali jste svoje dluhy schopni splatit. Doporučujeme vám nechat si s vaším problémem poradit od odborníků. Takovým odborníkem je dluhová poradna Pryč s dluhy (oddlužení Praha), která spolupracuje s odborníky na problematiku zadlužení fyzických osob a pomoc jim. Pracovníci jsou proškolení v oblasti pohledávek a insolvenčního práva, patří mezi ně i právníci specializující se na oblast exekučního a insolvenčního práva. Strachu oslovit poradnu vás zbaví možnost úvodní schůzky zdarma a možnost volání na infolinku zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *