Dovolená v Chorvatsku je ideální volbou pro milovníky romantiky i tradicionalisty

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Nechcete mimo Evropu a zároveň nehodláte za týden u moře utratit hotový majlant? Aby toho nebylo málo, máte panickou hrůzu z létání. Jestliže se ve výše uvedené charakteristice poznáváte, doporučíme vám jednu z nejoblíbenějších dovolenkových lokalit vůbec. Padne-li vaše letošní volba na Chorvatsko, zaručeně neprohloupíte. Zapomeňte na předsudky a užijte si takovou dovolenou, na níž budete ještě dlouho vzpomínat!

Pro romantické duše i milovníky nikdy nekončící zábavy

Chorvatsko – to není jenom proslulá Podgora, Baška Voda nebo Makarská riviéra. Ačkoli patří tyto destinace k nejoblíbenějším, pokud dáváte přednost poloprázdným plážím a klidnějším večerům, nejlepší volbou bude směřovat svůj zájem jinde. Co si budeme nalhávat – tato letoviska (společně s řadou dalších) v létě ožívají svým vlastním životem, který utichá až v brzkých ranních hodinách. Přeplněné pláže a dunící diskotéky nejsou pro každého. Pokud ovšem milujete společnost, čilý ruch a nikdy nekončící zábavu, můžeme vám tyto lokality vřele doporučit. V opačném případě se poohlédněte po méně známých destinacích či chorvatských ostrovech.

Luxusní resorty i robinsonády

Co se týče ubytování, to je také v Chorvatsku na velmi vysoké úrovni. Ve známějších letoviscích narazíte na luxusní hotelové resorty s polopenzí, ale i oblíbenou stravou formou all inclusive. Taková luxusní dovolená v Chorvatsku se vám ale poměrně prodraží. Cenově dostupnější jsou rodinné vilky a apartmány, kam míří zejména rodiny s dětmi. Nenapravitelní romantici mohou vyzkoušet netradiční ubytování v tzv. robinzonádách – prázdninových domcích daleko od ruchu a zvídavých pohledů ostatních turistů. Robinsonády jsou situovány zejména na Chorvatských ostrovech Brač, Hvar či Ráb. Chcete-li na dovolené ušetřit, zaměřte svou pozornost na first minute zájezdy do Chorvatska, díky nimž uspoříte několik stovek i tisícovek korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *