Jak jednoduše a hravě odklidit sníh?

V posledních letech byly zimy mírnější. Letos však meteorologové hlásí krutou zimu s velkými mrazy a častými přívaly sněhu. A na takovou zimu a hlavně na ty extrémní přívaly sněhu by se měl člověk připravit a pořídit si nástroj na odklízení sněhu. V současnosti nám však klasické hrablo na sníh dvakrát neposlouží. Daleko lepším řešením je sněhová fréza.

Sněhové frézy jsou odrazem technického pokroku. V době, kdy člověk nemá zrovna moc času věnovat se domácím pracím, představují sněhové frézy skvělé řešení, jak se bavit sněhu v okolí svého domova či svého podniku. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství typů sněhových fréz, takže máte z čeho vybírat. Otázkou však je, který stroj je ten nejlepší.

Jak si vybrat frézu?

Sněhové frézy vybírejte hlavně podle kvality, rozsahu poskytnutého servisu a samozřejmě také podle ceny. Vždy je tedy dobré dodržovat pravidlo kvalita za přiměřenou cenu. Sněhovou frézu vybírejte také podle toho, v jaké oblasti s ní budete odhazovat sníh. Chcete frézu na sníh k rodinnému domu v nížině, nebo frézu na sníh k vysokohorské chatě.

Jaká fréza na sníh je lídrem trhu?

V současnosti zastává pozici lídra trhu sněžná fréza Honda. V její nabídce najdete hned několik modelů fréz. Ty se od sebe liší hlavně místem možného použití (běžný terén či vysokohorská lokalita). Pro odklízení sněhu kolem rodinných domů či na menších plochách kolem prodejen či firem vám poslouží kolové sněhové frézy. Pokud však sháníte frézu na odklízení sněhu u vysokohorských chat, pak raději volte frézu pásovou. Všechny tyto frézy jsou benzínové čtyřtaktní frézy. Motorová fréza Honda má jednu úžasnou výhodu, a to že jejich motory není před startem třeba žhavit. Důvodem toho je funkce Easy Start, díky které motory fungují na první zatáhnutí i za chladných podmínek. Benzínová fréza si poradí i se zmrzlým sněhem, ale zároveň je šetrná k podkladu (zámkový dlažba, betonová dlažba i asfalt).

V nabídce Hondy je navíc zahrnuta i hybridní sněhová fréza, která je skutečnou lahůdkou na trhu. Je skvěle technicky provedená a poskytuje dokonalý komfort obsluhy.

Snow Winter Cold Frost Ice  - JillWellington / Pixabay
Jak jednoduše a hravě odklidit sníh?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *