Výběr hraček pro děti – kdy je dětem pořídit a na co byste si měli dát pozor?

Pokud už doma máte děti, nebo se teprve připravujete na svoji novou roli rodiče, určitě byste měli svoji pozornost věnovat i hračkám. Ti dětem pomáhají v jejich rozvoji a vývoji, který je během několika prvních let klíčoví. Jestliže chcete svému dítěti dopřát vše potřebné, měli byste jim zpočátku zajistit zejména dostatek podnětů, díky kterým budou mít chuť se učit a zkoušet nové věci.

Dopřejte dětem hračky již v útlém věku

Úplně prvním znakem, že dítě vyžaduje hračky, je snaha pozorovat blízké okolí – pro takto malé děti je tedy vhodné jim do pokojíčku umístit zajímavé hračky, které budou moci sledovat. Na úplném začátku jsou ideální například kolotoč nad postýlku či růstná kousátka. Dalším znamením, že je vaše dítě připraveno na hračky, je jeho zájem si s předměty hrát. Může se jednat o celou řadu hraček od chrastítek až po plyšová zvířátka.

To, že dítě vyžaduje pokročilejší hračky, značí i jeho dovednosti a schopnosti, kdy předměty začně uchopovat a držet, přejde k napodobování činností a obecně se projeví známky zvědavosti a zájmu o okolní svět. S postupem času je dobré investovat i do edukačních hraček, se kterými se dítě bude učit novým věcem. O tom, jaké edukační hračky existují se můžete přiučit zde.

I u dětských hraček je důležitá kvalita

Hračky byste měli vybírat nejen podle funkce, ale i podle jejich kvality. Pozor byste si měli dát zejména na hračky, které se skládají z malých částí a dítě by je tak mohlo spolknout nebo dokonce vdechnout. Mnoho hraček je vyrobeno z plastu. Ne všechny plasty jsou však pro dítě bezpečné.

Některé z nich totiž obsahují chemické látky, které mohou být škodlivé pro zdraví vašeho dítěte, ale i vás samotných. Případným problémům můžete předejít nákupem hraček pouze u ověřených prodejců, mezi které se řadí například i Ready4kids.cz. Ten nabízí širokou škálu hraček a dalších produktů pro děti, které jsou nezávadné a pouze špičkové kvality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *