Zapojit a čerpat – nic jiného pro vyrovnání tlaku vody ve vodovodním řadu potřebovat nebudete

Také se doma potýkáte s nepříjemnostmi při užívání vody? Začne vám téct ze sprchy příliš teplá voda, když někdo za rohem spláchne nebo teče voda v kuchyni pouze čůrkem, jestliže si někdo jiný právě napouští vanu?

Za vším stojí kolísavý tlak vody, s nímž může pomoci jednoduché čerpadlo. Ovšem chcete-li maximální komfort, chtějte sofistikovanější řešení – naším tipem je skvělá domácí vodárna Grundfos Scala2.

Víc, než jen obyčejné čerpadlo

Jde o veskrze moderní systém. Tlak vody v potrubí je neustále snímán a jakmile dojde k jeho změně, vodárna se okamžitě a efektivně aktivuje. Okamžitě se postará o tu správnou frekvenci čerpadla a vy si budete moci užívat potřebného tlaku vody už od prvního otočení kohoutku.

Kompaktní a tiché řešení pro každou domácnost

Ale nepředstavujte si tohoto pomocníka jako obří monstrum, zvící velikosti většího bojleru. Naopak. Odborníci se zaměřili i na to, aby ho bylo možné instalovat opravdu do každé domácnosti. V praxi tak získáte poměrně malou „hliníkovou krabičku“, kterou namontujete i pod kuchyňský dřez. Svou hlučností se blíží myčce na nádobí, takže se jejího pobytu ve společných prostorách domu opravdu není třeba obávat.

Jen zapojit a čerpat – nic víc

I samotné užívání je velmi jednoduché. Nepotřebujete technika, aby vám celý systém zprovoznil. Základem je totiž filosofie jednoduchosti. K plnohodnotnému užívání vám tak stačí tři kroky:

  • zapojení hadic,
  • připojení k elektrické sítí,
  • naplnění čerpadla vodou.

Riziko chyby je minimální, i tak však vodárna pravidelně kontroluje možný „chod na sucho“ a nabídne i automatické zastavení v případě zablokování systému, případně při netěsnosti v potrubí. I tak je však stále aktivní. Jakmile tedy závadu odstraníte, sama se spustí.

Náš tip: pro větší výzvy se lépe hodí DAB E.SYBOX. Porovnejte jeho výhody s Grundfos Scala2 na stránkách Reded.cz, případně si nechte poradit od vyškolených techniků. Určitě budete spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *