Mýty a fakta o dřevostavbách: Také jim věříte?

Dřevostavby svou krásou i praktičností okouzlují milovníky přírodních materiálů napříč generacemi. Bohužel právě kolem dřevostaveb koluje spousta zbytečných a nepodložených mýtů, jimž také často věříme. Opravdu je výstavba dřevostavby extrémně finančně nákladná? Snáze vyhoří a charakterizuje ji krátká životnost? Pojďme si společně uvést nejčastější mýty na pravou míru!

Dřevěné stavby mají nižší životnost

Zřejmě nejrozšířenější mýtus, který by bylo dobré vyvrátit. Kvalitně postavená a vhodně udržovaná dřevostavba má životnost srovnatelnou s klasickou zděnou stavbou. Není tak výjimkou, že dřevostavby se „dědí“ z jedné generace na druhou.

Dřevostavby snáze vyhoří

Další mýtus, kvůli němuž nedá dřevostavbám řada z nás šanci. Moderní dřevěné konstrukce jsou velmi odolné vůči požáru. Zuhelnatělá povrchová vrstva na nosných prvcích brání dalšímu ohoření, a navíc jsou dřevostavby doslova „prošpikovány“ bezpečnostními materiály, které brání dalšímu prohoření.

Dřevostavby mají horší tepelněizolační vlastnosti

Tuto pověru šíří nejčastěji majitelé domků zděných. Je sice pravda, že dřevostavba je lehčí a hůře akumuluje teplo, pokud se na tuto „nevýhody“ ale podíváme z opačného hlediska, můžeme je považovat za atraktivní přednost! Dřevostavba se totiž rychleji vyhřeje a teplo se neukládá do těžkých konstrukcí.

Dřevostavba je neekologická

Ba právě naopak! Dřevo je jediný stavební materiál, který disponuje pasivní bilancí CO2. TO znamená, že během svého „života“ pohltí více CO2 než vyprodukuje.

V dřevostavbě je všechno slyšet

Nemusí být! To v případě, zvolíte-li k její realizaci zkušenou firmu, jež si uvědomuje případná rizika dřevostaveb a dokáže je odpovídajícím způsobem minimalizovat. Při dodržení technologických postupů a při pečlivém provádění prací lze dosáhnout splnění všech hygienických i bezpečnostních předpisů a norem.

Výstavbu dřevostavby nepodceňujte

Abyste se mohli vyvarovat všech komplikací a případných problémů, při realizaci dřevostavby vždy oslovujte pouze známé společnosti s nemalými zkušenostmi. Příkladem budiž firma Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o., která na našem trhu působí již několik dlouhých let a má za sebou úspěšnou výstavbu několika stovek okouzlujících dřevostaveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *