Mýty a fakta o dřevostavbách: Také jim věříte?

Dřevostavby svou krásou i praktičností okouzlují milovníky přírodních materiálů napříč generacemi. Bohužel právě kolem dřevostaveb koluje spousta zbytečných a nepodložených mýtů, jimž také často věříme. Opravdu je výstavba dřevostavby extrémně finančně nákladná? Snáze vyhoří a charakterizuje ji krátká životnost? Pojďme si společně uvést nejčastější mýty na pravou míru!

Dřevěné stavby mají nižší životnost

Zřejmě nejrozšířenější mýtus, který by bylo dobré vyvrátit. Kvalitně postavená a vhodně udržovaná dřevostavba má životnost srovnatelnou s klasickou zděnou stavbou. Není tak výjimkou, že dřevostavby se „dědí“ z jedné generace na druhou.

Dřevostavby snáze vyhoří

Další mýtus, kvůli němuž nedá dřevostavbám řada z nás šanci. Moderní dřevěné konstrukce jsou velmi odolné vůči požáru. Zuhelnatělá povrchová vrstva na nosných prvcích brání dalšímu ohoření, a navíc jsou dřevostavby doslova „prošpikovány“ bezpečnostními materiály, které brání dalšímu prohoření.

Dřevostavby mají horší tepelněizolační vlastnosti

Tuto pověru šíří nejčastěji majitelé domků zděných. Je sice pravda, že dřevostavba je lehčí a hůře akumuluje teplo, pokud se na tuto „nevýhody“ ale podíváme z opačného hlediska, můžeme je považovat za atraktivní přednost! Dřevostavba se totiž rychleji vyhřeje a teplo se neukládá do těžkých konstrukcí.

Tip na článek:  Kvalitní okna i dveře na jednom místě. To je DAFE-PLAST

Dřevostavba je neekologická

Ba právě naopak! Dřevo je jediný stavební materiál, který disponuje pasivní bilancí CO2. TO znamená, že během svého „života“ pohltí více CO2 než vyprodukuje.

V dřevostavbě je všechno slyšet

Nemusí být! To v případě, zvolíte-li k její realizaci zkušenou firmu, jež si uvědomuje případná rizika dřevostaveb a dokáže je odpovídajícím způsobem minimalizovat. Při dodržení technologických postupů a při pečlivém provádění prací lze dosáhnout splnění všech hygienických i bezpečnostních předpisů a norem.

Výstavbu dřevostavby nepodceňujte

Abyste se mohli vyvarovat všech komplikací a případných problémů, při realizaci dřevostavby vždy oslovujte pouze známé společnosti s nemalými zkušenostmi. Příkladem budiž firma Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o., která na našem trhu působí již několik dlouhých let a má za sebou úspěšnou výstavbu několika stovek okouzlujících dřevostaveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *