Oddlužení vás zbaví finančních problémů

Máte tak vysoké dluhy, že už je nezvládáte nijak splácet? Hrozí vám exekuce na veškerý majetek? V dnešní době je umožněno se dostat dokonce i z finančního pekla, které vás potkalo.

Firmy specializující se na oddlužení čili osobní bankrot se postarají o pomoc v případě zbavení až 70% vašich dluhů v období pěti let.

Co je znamená osobní bankrot a oddlužení?

Osobní bankrot se rovná oddlužení fyzických osob. Konkrétně se jedná o dluhy nepodnikatelské, tedy nevzniklé při podnikatelské činnosti. Schválení osobního bankrotu probíhá soudní cestou a jenom soud má právo rozhodnout o povolení nebo zamítnutí osobního bankrotu. Nejdříve je nutné podat návrh na oddlužení – bez chyb a zcela podle požadavků. Oddlužení může probíhat formou splátkového kalendáře nebo zpeněžením majetku dlužníka. Splátkový kalendář je nutné dodržet po dobu pěti let.

Po oddlužení budete úplně bez dluhů, protože nesplacená část bude odpuštěna. Je však nutné splnit dané podmínky. Mezi podmínky k oddlužení se řadí schopnost splatit alespoň 30% dluhu, dluhy od minimálně dvou věřitelů, dluhy po splatnosti delší než třicet dní a statut platební neschopnosti. O osobním bankrotu jsme psali již dříve a vám současně přinese i zastavení exekucí.

Exekutoři a jiní věřitelé nebudou smět sáhnout na váš majetek. Rovněž je garantováno zachování mzdy v takové výši, abyste mohli pokrýt vaše životní náklady. Po soudním oddlužení se vám už nebudou přičítat žádné pokuty z prodlení, penále a jiné úroky na vašich pohledávkách.

Kam se obrátit v případě zájmu o oddlužení?

Možná už víte, jak funguje osobní bankrot a rádi byste se pustili do vašeho oddlužení. Patříte mezi zájemce o oddlužení? V tomto případě je lepší svěřit veškerou agendu vyřizování speciální firmě s ověřenými referencemi. V oboru osobních bankrotů a oddlužení podniká stále více neprofesionálních firem, které vám mohou připravit spíše další problémy. Proto se vyplatí obezřetnost a skuteční profíci.

0 komentářů: „Oddlužení vás zbaví finančních problémů

 • 30 května, 2014 (6:07 pm)
  Trvalý odkaz

  Takže pokud splatím všechny své závazky, při vyhlášení osobního bankrotu, tak můj osobní bankrot končí. Nese s sebou vyhlášení osobního bankrotu ještě nějaké negativní souvislosti do budoucna? Např. v souvislosti uplatnění na trhu práce či poskytováním úvěrů od bank?

  Reagovat
  • 6 června, 2014 (6:46 am)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den.
   Absolvování odlužení dle insolvenčního zákona s sebou nenese žádné přímé, zákonem či jinými právními předpisy definované negativní souvislosti do budoucna. Jiná ovšem může být situace v praxi, jak posoudí okolnost potenciální zaměstnavatel či banka, že protistrana, tj. bývalý dlužník, s nížm hodlám uzavřít smluvní vztah, absolvoval oddlužení. Zcela jistě nesmí postupovat diskriminačně, nicméně jejich ochotu k uzavření smluvního vztahu může tato okolnost do značné míry ovlivnit.
   Vzhledem ke vlivu problematiky oddlužení na naši společnost a vzhledem k počtu oddluženovaných osob očekávám, že pohled na dlužníky v oddlužení se bude postupem častu velmi radikálně měnit, a to v jejich prospěch.
   S pozdravem JUDr. David Vozák, Abivia s. r. o.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *