Zařizujeme dětský pokoj krok po kroku

Příchod nového člena na svět je vždy velkou událostí a nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Pokud na svého vytouženého potomka netrpělivě čekáte i vy, pak jistě budete přemýšlet, jak a čím vybavit dětský pokoj. Prvních pár měsíců dítku samozřejmě stačí postýlka a láska jeho rodičů, později je mu ovšem nutno vyčlenit prostor, prostřednictvím kterého bude poznávat okolní svět. Dovoluje-li vám to vaše finanční situace nebo velikost bytu či domu, pak nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám prozradíme, jakým způsobem zařídit dětský pokoj tak, aby byl nejen funkční, ale i bezpečný zároveň.

Krok č. 1 – pozor na ostré hrany a kvalitu nábytku

V první řadě je nutno myslet na bezpečí vašeho dítěte, kterému byste měli podřídit prostor dětského pokoje. Při zařizování se vyvarujte ostrých hran, skleněných ploch nebo příliš vysokých kusů nábytku. Dětský nábytek je zcela odlišný od nábytku klasického a to jak již svými barvami, tak i materiály a vzájemným uspořádáním. Při koupi nábytku do dětského pokoje se v žádném případě nevyplatí šetřit. Mějte na paměti, že jednotlivé kusy budou vašemu dítku sloužit po mnoho dlouhých let, proto vybírejte nábytek pouze u známých a ověřených prodejců, mezi které patří například i společnost MAX, jež se specializuje na výrobu bezpečného a vysoce kvalitního nábytku pro děti a dospělé.

Krok č. 2 – zásuvky a okna

Všechna okna nejen v dětském pokoji, ale také kdekoli jinde po domě či bytě by měla být zabezpečená speciálními řetízky. Ty dítě chrání před jejich otevřením a následnou katastrofou, ke které může zvláště v panelových bytech situovaných ve vyšších patrech dojít. Pozor dávejte také na zásuvky, které jste do dětského pokoje a ostatních pokojů umístili. Pro jistotu je opatřete bezpečnostní vložkou, jež chrání před dalším nebezpečím a katastrofou, již má na svědomí právě elektrický proud.

Krok č. 3 – nezapomínejte na detaily

Nábytek a bezpečnost dítka máte vyřešenou. Nyní zbývají doplňky, které přispějí k příjemné atmosféře dětského pokoje. Pohrajte si s výmalbou jednotlivých stěn (sázejte raději na omyvatelné barvy) a nebojte se kombinací jednotlivých stylů i materiálů. Vytvořte své ratolesti útulný a bezpečný prostor, který bude jeho soukromým útočištěm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *